Wstęp do Mszy św.: Ten, który jest Królem, jest też Pasterzem. Szuka swoich owiec, służy im i czeka, by miłość uczyniły treścią swojego życia. Pozwala im podejmować decyzje i doświadczać ich skutków. Te z nich, które wybrały dobro i świętość, zapytają Go: “Kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie, spragnionym i daliśmy Ci pić?”. Nie wiedzą o swej doskonałości, bo są skupione na potrzebach bliźniego. Prawdziwa świętość nie wie o sobie.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo na godz.15.30.

 3. Już dziś po każdej Mszy św. można nabyć najnowszy numer naszej Gazetki, a w nim oprócz refleksji na temat przeżywanych niedawno misji i innych duchowych zmagań, nowość:  Kącik Malucha i Rodzica z komiksową Historią pewnego serduszka oraz słowo do Rodziców – warto przeczytać! Dołączono też Plan Odwiedzin Duszpasterskich, które zaczynamy od najbliższej soboty.

 4. Zapraszamy dzieci na Mszę szkolną w czwartek. 15 minut przed Mszą w salce będą ćwiczone piosenki, które będą później wykorzystane w liturgii. Odpowiedzi na pytanie konkursowe z gazetki Znak Krzyża można wrzucać do skrzynki, która będzie przy tablicy z sercami we wnęce gdzie jest obraz św. Józefa. Nagroda także jest tam wystawiona. Zachęcamy dzieci, żeby przyszły na mszę szkolną i ofiarowały Jezusowi serduszka.

 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannej Mszy św. Zachęcam do skorzystania z sakr. pokuty.

 6. Spowiedź uczniów:
  – szkoły podstawowej – piątek od 16.30
  – gimnazjum i młodzież – piątek od 17.00
 1. W najbliższy piątek odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian /Kłodnica i Stara Kuźnia/. Początek o godz. 8.30. Proszę o zgłoszenie w zakrystii.

 2. Od soboty rozpoczynamy kolędę. W najbliższy weekend odwiedzimy:
  02.12.17  sobota    g. 13.00 ul. Orzeszkowej /od lasu do mostu/
  03.12.17  niedziela g. 14.00 ul. Kuncewiczowej, Dąbrowskiej, Poświatowskiej,  Rodziewiczówny
 1. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Poza Gościem Niedzielnym jest nowy nr „Różańca”.

 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – czwartek – święto św. Andrzeja, ap
 1. Od poniedziałku 04.12 br. rozpoczniemy roraty. Już teraz zachęcam do przygotowania lampionów na te Msze św.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );