Wstęp do Mszy św.: Jezus przychodzi pomimo zamkniętych drzwi i pozwala dotknąć swoich ran, tak aby Tomasz uwierzył. Po raz kolejny przekonuje wylęknionych uczniów o swoim zmartwychwstaniu. Ale to przychodzenie ma jeszcze inny wymiar. Kiedy Zmartwychwstały dotyka ludzkiej niewiary i lęku, kiedy dotyka naszych ran mówi o swoim miłosierdziu. Dobrze jest więc zobaczyć, że Jego rany to nasze rany i że najczulsza miłość Boga objawia się w przyjęciu przez Niego naszej kruchości.

 

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, rozpoczynając tym samym Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Caritas naszej archidiecezji. Po Mszy św. zbiórka na akcję „Śląskie – Aleppo”
  2. Zapraszam na nieszpory na godz. 15.30.
  3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone.
  4. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  5. W najbliższy czwartek od godz. 17.00, a po wieczornej Mszy św. spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. O godz. 19.30 spotkanie przed pielgrzymkowe.
  6. W najbliższy piątek o godz. 19.00 do salki na dole zapraszam na film pt. „Czarny Humor 2”.
  7. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskieg

  1. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );