Wstęp do Mszy św.: „Radujcie się zawsze w Panu” – głosi dziś antyfona na wejście. Adwent, jak zresztą całe chrześcijaństwo, zaprasza nas do radości zuchwałej. To ona jest miarą nadziei. Jeśli mimo wszystko – mimo smutku, niepowodzeń, zmęczenia własnym złem i głupotą – jest w nas wewnętrzna radość, to znaczy, że trwa nadzieja. Radość z tego, co przed nami, czego jeszcze nie widać, co jedynie daje się przeczuć w ledwie widocznych znakach, powoli przeradza się w pewność: „Pan jest blisko”.

 

 1. Dzisiaj mamy III Niedzielę Adwentu, zwaną Niedziela Radości /Gaudete/. Jej źródłem jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 2. Po każdej Mszy św. młodzież z KSM-u zaprasza do dolnej salki na Jarmark Ozdób Świątecznych, można nabyć tradycyjne stroiki wykonane przez młodzież. Opłatki i świece Caritasu na stół wigilijny można nabyć w przedsionku kościoła.

 3. Dziś Rycerze Kolumba przeprowadzą zbiórkę żywności dla naszych najbardziej potrzebujących parafian. Niech przez otwarcie naszych serc, święta Bożego Narodzenia będą pięknym czasem również dla tych najbardziej potrzebujących

 4. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo na godz.15.30.

 5. Zapraszam tak dzieci, jak i dorosłych na roraty. Będą o godz.6.45, w sobotę o godz. 7.00. We wtorek na Mszy o godz. 18.00 Msza roratnia dla dorosłych, proszę o przyniesienie świec z okapnikami.

 6. We wtorek po porannej Mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego

 7. W środę zapraszam na godz. 9.00 chętnych do pomocy w budowie stajenki

 8. W piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych. /proszę o zgłoszenie w zakrystii/

 9. Okazja do spowiedzi:
  – czwartek   00 – 7.00;  17.00 –18.00
  – piątek       6.00 – 7.00;  17.00 –18.30
  – sobota       6.00 – 7.00;  16.00 –18.00
  – niedziela   przed każdą Mszą św. i 13.00 -15.00

Uczniów szkoły podst. i gimn. zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz. 16.0

 1. W najbliższym czasie z wizytą duszpasterską odwiedzimy:  17.12.17 niedziela   g. 14.00   ul. Ligocka  parzyste /do krzyża/

 2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę/24.12/ ukaże się nowy numer naszej parafialnej gazetki. Będzie to wydanie specjalne, poświęcone 60 rocznicy powstania parafii. Treść numeru oparta o wspomnienia najstarszego pokolenia parafian wprowadzi nas w atmosferę tamtego czasu, a zamieszczone fotografie, publikowane po raz pierwszy, pozwolą dotknąć tej małej historii. Warto, by znalazł się w naszych domach i stał się inspiracją do zaangażowania i troski o rozwój parafii.
 4. W wigilię 24. 12 br. nie będzie nabożeństwa ani Mszy św. popołudniowej.

 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );