Wstęp do Mszy św: „A myśmy się spodziewali…” To ważne, by się spodziewać różnych rzeczy od Pana Boga, od ludzi, od tak zwanego życia. Ale nadmierne przywiązanie do tego, na co oczekujemy, może zamknąć nam oczy na rzeczywistość. I może zaowocować tym, że Pana Boga uznamy za „jedynego, który nie wie, co się tak naprawdę dzieje”. Wydaje nam się, że to my wiemy najlepiej. Panie Jezu, daj nam moc wiary i odwagę, byśmy przebili się wreszcie przez ciemności naszych oczekiwań i ujrzeli blask Twojego oblicza, blask Twojego zmartwychwstania.  

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na multimedialny wyświetlacz pieśni.
 2. Zapraszam na nieszpory na godz. 15.30.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Domu Parafialnego.
 4. Do czwartku 4 maja dzieci mogą składać odpowiedzi z wielkanocnego wydania gazetki parafialnej „Znak Krzyża” Losowanie nagród po Mszy Świętej Szkolnej.
 5. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, jedynie w środę i sobotę o godz. 7.30. Do licznego i żywego udziału w tych nabożeństwach zachęcam zarówno osoby dojrzałe wiekiem, jak też młodzież i dzieci
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od. godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych wiekiem. Proszę o zgłoszenie ich w zakrystii
 7. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla dzieci przygotowujących do I Komunii Św.
 8. Spowiedź dzieci w piątek od godz. 16.00, a gimnazjalistów i młodzieży od 17.00
 9. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie przedpielgrzymkowe, oraz spotkanie osób pełniących posługę lektorów.
 10. Od 14 do 16.05.br będziemy w naszej parafii gościć Figurę św. Michała Archanioła. W związku z tym od najbliższego piątku rozpoczniemy nowennę wprowadzającą nas w tę peregrynację.
 11. Spowiedź dzieci i rodziców przed I Komunią w sobotę o godz. 9.00 i 9.40.
 12. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – święto św. Józefa Rzemieślnika

– środa – uroczystość NMP Królowej Polski, gł. patronki Polski

– czwartek – wspomnienie św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji

– sobota – święto św. apostołów Filipa i Jakuba

 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy nr Różańca
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );