Wstęp do Mszy św.: Podobnie jak król Dawid pragniemy zbudować Bogu świątynię. Żeby było wiadomo, gdzie jest, gdzie Go można znaleźć. Świątynię piękną i trwałą, na miarę naszych możliwości i naszego wyobrażenia o wielkości Boga. Budujemy ją z najbardziej wzniosłych pojęć, subtelnych poruszeń serca, tkamy misterne zasłony definicji. Tu będziesz, mówimy do Boga, i na chwilę czujemy się bezpiecznie. Ale Bóg się wymyka, nie może usiedzieć na miejscu. Jest wszędzie „z nami”.

 

 

 1. Dzisiaj mamy IV Niedzielę Adwentu, przypominam, że po południu nie będzie nabożeństwa i Mszy św. Będzie natomiast okazja do spowiedzi w godz. 13.00-15.00

 

 1. Bóg zapłać Rycerzom Kolumba za przeprowadzenie zbiórki żywności, a także tym wszystkim, którzy się podzielili darami z potrzebującymi, równe serdeczne podziękowania składam budowniczym stajenki i tym wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na uroczystość Bożego Narodzenia.

 

 1. Od Pasterki przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Zapraszam na nabożeństwo kolędowe jutro o  godz. 15.00. /nie będzie Mszy św. wieczornej/

 

 1. W wtorek przypada II dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 7.30, 10.00 i 11.30, kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Na Mszy o godz.10.00 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych. Ulice, którymi przejdą kolędnicy zostaną podane na Mszy św. rozesłania kolędników. Zakończenie kolędowania będzie 06.01.2015 na Mszy św. o godz. 10.00 z okazji Misyjnego Dnia Dziecka.

 

 1. W czwartek obchodzić będziemy święto św. Młodzianków. Na mszy św. o godz. 9.00 udzielone zostanie błogosławieństwo małym dzieciom i matkom w stanie błogosławionym.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny. Jest to okazja by podziękować Panu Bogu za swe małżeństwo i rodzinę. Jest to zarazem ostatni dzień Starego Roku. Tradycyjnie Mszę św. na jego zakończenie oraz nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne połączone ze sprawozdaniem rocznym odprawimy o godz. 16.00. W tym dniu każdy, kto publicznie odmówi hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i spełni zwykłe warunki odpustu zyskuje odpust zupełny.

 

 1. W najbliższym czasie z wizytą duszpasterską odwiedzimy:

27.12.17 środa          g. 14.00   1.ul. Poniatowskiego /od krzyża/

                                               2.ul. Studzienna, ul. Bagienna, ul. Wyżynna

28.12.17  czwartek   g. 14.00   1.ul. Wiśniowa, ul. Ks. P. Skargi

                                               2.ul. Ansyka /od góry/

29.12.17  piątek        g. 14.00   1.ul. Zacisze i  Kaczmarka /do 106/

                                               2.Osiedle nad Doliną i Kaczmarka 35 i 37

30.12.17  sobota       g. 10.00   1.ul. Mikołowska /od lasu/

                                               2.ul. Traugutta /parzyste od ul. Kochłowickiej/

 

 1. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiejszy nr jest podwójnym, stąd jego cena wynosi 8 zł. Jest też nowy numer naszej parafialnej gazetki. Jest to wydanie specjalne, poświęcone 60 rocznicy powstania parafii. Gazetka, wzbogacona archiwalnymi fotografiami, publikowanymi po raz pierwszy, o zwiększonej do 16 stron objętości, może stać się wspaniałym przyczynkiem do rozmów przy świątecznym stole.
  U starszych parafian przywoła wspomnienia, a młodych i nowych mieszkańców wprowadzi w klimat minionego czasu i pozwoli dotknąć naszej małej historii.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );