Wstęp do Mszy św: Wiele głosów słyszymy wokół. Głos Jezusa. Głos mediów. Głos lęku. Głos własnego interesu. W czyj głos najczęściej się wsłuchujemy? Czyj głos brzmi dla nas swojsko i miło, a czyj obco i zniechęcająco? Żeby znać głos Jezusa, trzeba Go słuchać. Możemy Go nie rozumieć, możemy się z Nim nie zgadzać, możemy się z Nim kłócić – ale nie przestawajmy Go słuchać. Bo jak Go rozpoznamy, gdy będzie nas wołał? On mówi do nas przez Pismo Święte, liturgię, nauczanie Kościoła, modlitwę. Nie marnujmy okazji!  

 

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby WŚSD.
 2. Zapraszam na nabożeństwo majowe dziś na godz. 15.30, a w dni powszednie o godz. 17.30, jedynie w środę i sobotę o godz. 7.30. Do licznego i żywego udziału w tych nabożeństwach zachęcam zarówno osoby dojrzałe wiekiem, jak też młodzież i dzieci.
 3. Dziś diakoni rozpoczynają rekolekcje przed święceniami. Polecajmy ich i ks. rekolekcjonistę w modlitwie do Ducha Św.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. próba przed I Komunią.
 5. W czwartek o godz. 17.00 rozpoczynają się uroczystości odpustowe w sanktuarium MB Lourdzkiej w Kochłowicach. Chętnych do udziału zachęcam do wspólnego pielgrzymowania. Wyjście sprzed kościoła o 15.45
 6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla dzieci przygotowujących do I Komunii Św.
 7. Spowiedź dzieci i ich rodziców przed I Komunią w sobotę o godz. 10.00 i 10.40.
 8. W sobotę 13 maja przypada 100 rocznica objawień fatimskich. O godz. 20.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału. Proszę o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza sw. w int. dzieci, które po raz pierwszy przystąpią do Komunii Św. Nabożeństwo dziękczynne za Komunie będzie o godz. 15.00.
 10. Od 14 do 16.05.br będziemy w naszej parafii gościć Figurę św. Michała Archanioła. Od minionego piątku przeżywamy nowennę przygotowującą nas na peregrynację. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę nabożeństwem przed kościołem o 19.30, o godzinie 20.00 nastąpi przybycie Figury, uroczyste wprowadzenie do kościoła i Msza św., na którą serdecznie wszystkich zapraszam. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce.
 11. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., gł. patrona Polski

– sobota – wspomnienie NMP Fatimskiej

 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są do nabycia nowe numery zamawianych miesięczników
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );