Wstęp do Mszy św.: Wielki Post nie jest bynajmniej czasem smutku. Jest to przede wszystkim czas powrotu do tego, co pierwsze i najważniejsze w naszym życiu: do miłości Boga. Wszystkie wielkopostne praktyki pokutne o tyle mają sens, o ile służą otwarciu serca na przyjęcie darmowej miłości Boga, objawionej w Jezusie Chrystusie, bez której nie jesteśmy w stanie zrobić niczego dobrego. Mają nam one pomóc przyjąć miłość Boga i rozpoznać w sobie Jego dzieci. Ten, kto uwierzył miłości Boga, sam staje się jej znakiem dla innych przez wszystko, co robi i mówi.

  1. Dzisiaj mamy IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Niedzielą Radości /Laetare/. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Na godz. 15.15 zapraszam na Gorzkie Żale. Kazania pasyjne głosi ks. Maciej Brol.
  2. Młodzież z KSM-u zachęca do wzięcia udziału w akcji – Pocztówka Wielkanocna. Pocztówki i karnety będziemy mogli nabyć od najbliższej niedzieli po każdej Mszy Św.
  3. W poniedziałek po porannej Mszy św. spotkanie grupy „Wieczernik”.
  4. We wtorek obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
  5. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie przed pielgrzymkowe.
  6. W czwartek od godz. 17.00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Na Mszy szkolnej dzieciom przygotowującym się do I Komunii poświęcimy książeczki do nabożeństwa.
  7. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ci, którzy pobożnie odprawią Drogę Krzyżową, mogą zyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu /spowiedź, Komunia, modlitwa w intencjach Ojca św./
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są do nabycia nowe numery miesięczników.
  9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy parafialne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Kazimierz Bartosik, proboszcz z Lisowa. W czasie Mszy św. będzie nauka ogólna a po wieczornej Mszy św. nauka stanowa dla kobiet. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );