Wstęp do Mszy św.: Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że staliśmy się Jego dziećmi, że On, jako Dobry Pasterz, znając nas i kochając, zgromadził nas w swojej owczarni. Każda Eucharystia, sprawowana wspólnie z innymi, nam o tym przypomina. Jednocześnie, jako owczarnia Chrystusa, chcemy dzielić ze swym Pasterzem Jego troski. Między innymi tę, aby też inne owce przyprowadzić do owczarni. Dlatego nie zamykajmy się w poczuciu zadowolenia, ale bądźmy gotowi, aby Dobry Pasterz poprzez naszą miłość, wrażliwość i ofiarność szukał i odnalazł tych, którzy zaginęli.

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. W naszej parafii gościmy ks. Franciszka Lehnerta, który od trzech lat posługuje w Brazylii. Wygłosi on słowo Boże a zbiórka po Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby misyjne, kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  2. Zapraszam na nieszpory na godz. 15.30.
  3. Przez najbliższy tydzień kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach naglących proszę o zwrócenie się do ks. Prob. Seniora Henryka Jersza”.
  4. W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Tego dnia modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo dla naszej pracy. Początek modlitw pod krzyżem misyjnym o godz. 6.30
  5. W najbliższy czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na wspólny wyjazd na Lednicę (2.06). Koszt: 100 zł. Zapisy w zakrystii (50 zł zaliczki) lub przez stronę katowice.ksm.org.pl. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy nr Małego Gościa
  8. Za tydzień będzie dostępny nowy numer naszej Gazetki, w której m.in. powrócimy wspomnieniami do rekolekcji parafialnych; z wywiadu z p. Kazimierzem Myszurem dowiemy się jak to było z pomnikiem na cmentarzu upamiętniającym naszych krewnych i sąsiadów  poległych w wojnach, skąd wziął się pomysł nadania nowej ulicy imienia ks. Henryka Mazurka; cykliczny temat o spowiedzi  przybliży zagadnienie roli, jaką w tym sakramencie pełni spowiednik, zaś na okładce zdjęcia z przeżywanych wydarzeń parafialnych. Zachęcamy do nabywania i czytania!
  9. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., gł. patrona Polski

– środa – święto św. Maraka Ewangelisty

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );