Wstęp do Mszy św.: Do grobu idą kobiety ze swoją miłością, z ostatnimi gestami wobec ciała Zmarłego. Ale grób jest pusty. Przerażone, już nie idą, ale biegną do uczniów, opowiedzieć o tym, co zobaczyły. Potem biegną uczniowie i też stają wobec tajemnicy pustego grobu. Ktoś słusznie zauważył, że od momentu Zmartwychwstania Kościół nabiera nowej prędkości. A wydarzenie paschalne całkowicie nas zmienia.

 

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Żyjemy radością otrzymanego od Boga daru – Odkupienia. Niech ten czas, będzie dla każdego z nas okazją do wejścia w jeszcze głębszą komunię z Jezusem Zmartwychwstałym oraz umocni więzi miłości wzajemnej z naszymi bliskimi. 
  2. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie Triduum tym, którzy przygotowali Boży Grób, ofiarodawcom kwiatów, służbie kościelnej i liturgicznej, niosącym baldachim, i symbole Zmartwychwstałego, tym, którzy podjęli posługę lektorów i kantorów, Wam wszystkim uczestnikom liturgii, w której przeżywaliśmy tajemnice naszego zbawienia. 
  3. Zapraszam na uroczyste nieszpory świąteczne na godz. 15.00. Są one dopełnieniem Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 16.00 
  4. W poniedziałek mamy drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 7.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie nabożeństw po południu. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL 
  5. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna 
  6. Począwszy od Niedzieli Zmartwychwstania kolejne 50 dni /aż do Zesłania Ducha Św./ obchodzi się jako jeden świąteczny dzień. 
  7. W najbliższy czwartek odbędzie się Konwent Wielkanocny dekanatu kochłowickiego. Z tego względu kancelaria po południu będzie nieczynna, oraz nie będzie wieczornej Mszy św. 
  8. Cały najbliższy tydzień ma rangę uroczystości, stąd w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
  9. Przyszła niedziela jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Kolekta przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.

 

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );