Wstęp: Dziś przez wiarę uczestniczymy w doświadczeniu Apostołów, oglądających na górze Tabor chwałę Syna Bożego. Biel szat Chrystusa wyraża Jego Bóstwo, świętość, bezgrzeszność, natomiast obłok symbolizuje tajemnicę Boga, która wymyka się ograniczonemu poznaniu naszego rozumu i zmysłów. Blask chwały Chrystusa ukazuje godność, piękno i świętość, które Bóg złożył w duszach nas wszystkich – Jego synów i córek. Przyjmując coraz głębiej Jego słowo do swego życia i jednocząc się z Nim w Eucharystii, stopniowo pozwalamy, by zajaśniał w nas Jego obraz, który w przyszłym życiu osiągnie swoją pełnię.

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XVII Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.
  2. We wtorek 8.08 br. ok. godz. 14.00 będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymujących z Cieszyna do Częstochowy. Przyjmijmy ich z otwartym sercem.
  3. W miesiącu sierpniu w tygodniu jest tylko jedna Msza św. We wtorek i czwartek o godz. 18.00 a w pozostałe dni o godz. 7.00, natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  4. W naszej tradycji sierpień jest on miesiącem trzeźwości i abstynencji. Zachęcam do podjęcia tego wezwania ofiarując ten wysiłek w intencji trzeźwości narodu, a w szczególności tych z naszych parafian, w jakikolwiek sposób uzależnionych. Do Księgi Trzeźwości można się wpisać w zakrystii.
  5. Zapraszamy do udziału w kolejnej, XXXIX już, Halembskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy tradycyjne będą odbywać się w parafii Bożego Narodzenia w niedziele 6 i 13 sierpnia po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30. Zapisy będą przyjmowane w salce nr 3. /a nie w zakrystii, jak to miało miejsce w latach ubiegłych/ Formularze będą dostępne w salce podczas zapisów, na stronie internetowej, a także w zakrystiach parafialnych halembskich parafii. W zakrystii można się zapisywać na wyjmaz na tzw. Dzień Halembski do Częstochowy
  6. W dniach od 23.08 do 25.08 planowana jest Rowerowa Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć udział proszone są już teraz o wstępną deklarację. Aby to zrobić należy wysłać SMSa ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer telefonu: 693998447. Wstępny koszt pielgrzymki to opłata za nocleg w domu pielgrzyma oraz ubezpieczenie.
  7. W najbliższym czasie Rycerze Kolumba przeprowadzą zbiórkę artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieci naszej parafii. Zbiórka będzie przeprowadzona przez trzy kolejne niedziele przed każdą mszą świętą. W tygodniu artykuły szkolne można składać w zakrystii.
  8. Wszystkim, którzy udają się na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej pogody, wiele radości i pogłębienia wzajemnych więzi. Niech w czasie regeneracji sił fizycznych i psychicznych nie zabraknie czasu na pogłębienie więzi z Bogiem.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  10. Obchody liturgiczne tygodnia:

– środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

– czwartek – święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

– piątek – wspomnienie św. Klary, dz.

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );