Wstęp do Mszy św.: To jest naprawdę święta góra. Obojętnie, czy zobaczymy ją w telewizji, czy staniemy u jej stóp utrudzeni pieszą wędrówką. Zawsze jest dla nas znakiem Bożej opieki, miejscem, gdzie dzieją się rzeczy doniosłe, nawet gdy zna je tylko nasze serce. I możemy być daleko, ale ona jest i my wiemy, że jest, że Bóg zostawił nam znak, że pamięta, że czuwa nad nami. Maryja modli się tam z nami i za nas i wciąż mówi: “Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

 

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj uroczystość NMP Częstochowskiej. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. 
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 3. Kancelaria w czwartek czynna jest od godz. 16.30 do 17.00, w pozostałe dni tygodnia po Mszy św.

 

 1. Spowiedź uczniów przed rozpoczęciem Roku Szkolnego w piątek od godz. 16.30 uczniowie szkoły podstawowej, a od godz. 17.30 gimnazjum i młodzież
 2. W czwartek od godz. 17.00 jest okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. KSM obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Zarząd Diecezjalny zaprasza wszystkich, którzy tworzyli KSM w naszej parafii do wzięcia udziału w uroczystych obchodach, które odbędą się 6 października w Katowicach-Szopienicach. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej KSM.
 4. Za tydzień kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 5. W związku z realizacją prac konserwatorskich kamiennego krzyża przy skrzyżowaniu ulic: Poniatowskiego i Ligockiej, poszukuje się archiwalnych zdjęć bądź jakichkolwiek dokumentów umożliwiających odtworzenie pierwotnego wyglądu i inskrypcji na w/w krzyżu.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
   – poniedziałek – wspomnienie św. Moniki
  – wtorek – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK
  – środa – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );