Wstęp do Mszy św.: Dzisiejsza niedziela jest zaproszeniem, by głębiej wejść w tajemnicę Trójcy Świętej. Intelektualnie nie da się Jej ogarnąć, ale możemy w Niej zamieszkać, zanurzyć się. Jako ochrzczeni w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, jesteśmy mieszkańcami Boga. Nie obcymi ani przychodniami, ale Jego dziećmi, uczestniczącymi w Jego życiu. On dziś nas zaprasza do zanurzenia się samym źródle tajemnicy Miłości.

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, jest to zarazem dzień pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach. Dziś też kończymy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kolekta przeznaczona jest  na  potrzeby naszej parafii.
 2. Zapraszam na nabożeństwo na godzinę 15.30.
 3. W czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Z procesją udamy się na Kłodnicę. Ołtarze będą przy krzyżu przy ul. Orzeszkowej, na ul. Traugutta /koło p.Kołodziej/, na ul. Kaczmarka /koło p.Buballa/, oraz przy kapliczce koło szkoły.
 4. Jeszcze kilka dni trwać będzie akcja „Pieluszka dla maluszka”. Przyniesione pieluszki, pampersy, nawilżane chusteczki trafią do domów dziecka i domów samotnej matki. Przyniesione dary można składać do kartonu w zakrystii.
 5. W środę o godz. 18.00 nabożeństwo majowe przy kapliczce na Starej Kuźnicy
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannej Mszy św.
 7. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.
 8. Spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej w piątek od godz. 16.00 a gimnazjalistów od godz. 17.00
 9. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie osób które podjęły się posługi lektorów.
 10. Tegoroczny festyn parafialny odbędzie się 16 czerwca. Imprezę uświetni swym występem p. Bernadeta Kowalska. Już dzisiaj zapraszamy. Zapraszamy też muzykujące rodziny naszej parafii do Rodzinnego Grania, w którym będzie można wziąć udział podczas festynu parafialnego. Wykonujemy maksymalnie 2 utwory. Zapisy do 3.06.br.w zakrystii.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy nr „Małego Gościa”
 12. Dziś dostępny jest nowy numer gazetki parafialnej, w której m.in.  przeczytamy o cudach eucharystycznych potwierdzających prawdziwą Obecność Jezusa pod postaciami Chleba i Wina; uczestniczki pielgrzymki na Sycylię podzielą się swoimi wrażeniami; wywiad z ks. Franciszkiem Lehnertem pozwoli  zapoznać się z jego pracą na innych kontynentach; przeczytamy piękne wspomnienia przywołujące postać Jana Pawła II; znajdziemy życzenia dla mam nadesłane przez dzieci;  a dla najmłodszych, z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka, zadanie z nagrodą rozlosowaną wśród tych, którzy przyślą dobrą odpowiedź. Zachęcamy do nabywania i czytania!
 13. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 14. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
  – środa – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.
  – czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  – piątek – wspomnienie św. Justyna, męcz.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );