Wstęp do Mszy św.: Posiadamy już pierwsze dary Ducha. To znaczy, że w nas rośnie i nabiera kształtu królestwo Boże, nowe stworzenie. Nie jesteśmy wygnańcami, ale dziedzicami; nie jesteśmy już poza Bogiem, ale w Jego domu, a On w nas. Dar Ducha Świętego świadczy o tym, że Bogu zależy na nas bardziej niż nam samym. On sam modli się w nas, gdyż my nie umiemy. Przenika nasze serca, abyśmy potrafili kochać. Właśnie dlatego strumienie ożywiającej wody Ducha Świętego mogą popłynąć z naszego wnętrza. Ta woda jest nowością dla świata.

 

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kolekta przeznaczona będzie jest potrzeby naszej parafii. 
 2. Zapraszam na nabożeństwo na godzinę 15.30.
 3. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła
 4. W tym roku z procesją na Boże Ciało udamy się na Kuźnicę. Ołtarze będą przy krzyżu przy ul. Orzeszkowej, na ul. Traugutta /koło p.Kołodziej/, na ul. Kaczmarka /koło p.Buballa/, oraz przy kapliczce koło szkoły.
 5. Aż do końca maja trwać będzie akcja „Pieluszka dla maluszka”. Przyniesione pieluszki, pampersy nawilżane chusteczki trafią do domów dziecka i domów samotnej matki. Przyniesione dary można składać do kartonu w zakrystii.
 6. Tegoroczny festyn parafialny odbędzie się 16 czerwca. Imprezę uświetni swym występem p. Bernadeta Kowalska. Już dzisiaj zapraszamy. Zapraszamy też muzykujące rodziny naszej parafii do Rodzinnego Grania, w którym będzie można wziąć udział podczas festynu parafialnego. Wykonujemy maksymalnie 2 utwory. Zapisy do 3.06.br.w zakrystii.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy nr „Małego Gościa”
 8. Za tydzień nowy numer gazetki parafialnej, w której m.in.  przeczytamy o cudach eucharystycznych potwierdzających prawdziwą Obecność Jezusa pod postaciami Chleba i Wina; uczestniczki pielgrzymki na Sycylię podzielą się swoimi wrażeniami; wywiad z ks. Franciszkiem Lehnertem pozwoli  zapoznać się z jego pracą na innych kontynentach; przeczytamy piękne wspomnienia przywołujące postać Jana Pawła II; znajdziemy życzenia dla mam nadesłane przez dzieci;  a dla najmłodszych, z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka, zadanie z nagrodą rozlosowaną wśród tych, którzy przyślą dobrą odpowiedź. Zachęcamy do nabywania i czytania!
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a młodzieńcy i mężczyźni pielgrzymują do Piekar. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
  – czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  – sobota – wspomnienie św. Filipa Nereusza
  – niedziela – uroczystość Trójcy Przenajświętszej
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );