Wstęp do Mszy św.: Chrystus utożsamia się z tymi, którzy w Niego wierzą. Winna latorośl nie jest bowiem czymś różnym od samego krzewu. Po raz kolejny wracamy do tajemnicy naszego chrztu, przez który staliśmy się jedno z Chrystusem i w którym otrzymaliśmy zbawienie. Owoce, o których mówi dzisiejsza Ewangelia, to przede wszystkim owoce tegoż zbawienia: wiara, wolność, miłość. Dzięki nim zachowujemy przykazania, to one pozwalają pokładać ufność w Bogu nawet wtedy, gdy nasze serce nas oskarża. Pamiętajmy o tym, że Bóg jest większy od naszego serca, jak również o tym, że Oskarżyciel to jedno z imion Złego.

 

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj V Niedzielę Wielkanocną, kolekta przeznaczona będzie jest potrzeby parafii.
  2. Zapraszam na nieszpory na godz. 15.30.
  3. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, jedynie w środę i sobotę o godz. 7.30. Do licznego i żywego udziału w tych nabożeństwach zachęcam zarówno osoby dojrzałe wiekiem, jak też młodzież i dzieci.
  4. W czwartek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. Jak w każda niedzielę.
  5. W najbliższy czwartek po każdej Mszy św. odbędzie się w naszej parafii kiermasz książek i dewocjonaliów komunijnych. Dochód przeznaczony będzie na zorganizowanie zabaw dla dzieci w dniu 10.06.br pod hasłem „Balonik do nieba”.
  6. Spowiedź dzieci w piątek od godz. 16.00, a gimnazjalistów i młodzieży od 17.00
  7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na wspólny wyjazd na Lednicę (2.06). Koszt: 100 zł. Zapisy w zakrystii (50 zł zaliczki) lub przez stronę katowice.ksm.org.pl. Więcej informacji znajduje się na plakacie wgablotce. Od przyszłej niedzieli aż do końca maja młodzież z KSM prowadzić będzie akcję „Pieluszka dla maluszka”. Przyniesione pieluszki i pampersy trafią do domów dziecka i domów samotnej matki.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy nr Małego Gościa, oraz nowy numer naszej Gazetki, w której m.in. powrócimy wspomnieniami do rekolekcji parafialnych; z wywiadu z p. Kazimierzem Myszurem dowiemy się jak to było z pomnikiem na cmentarzu upamiętniającym naszych krewnych i sąsiadów  poległych w wojnach, skąd wziął się pomysł nadania nowej ulicy imienia ks. Henryka Mazurka; cykliczny temat o spowiedzi  przybliży zagadnienie roli, jaką w tym sakramencie pełni spowiednik, zaś na okładce zdjęcia z przeżywanych wydarzeń parafialnych. Zachęcamy do nabywania i czytania!
  1. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na WŚSD
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );