Wstęp do Mszy św.: Po raz kolejny usłyszymy dziś najważniejsze wezwanie Ewangelii, abyśmy się wzajemnie miłowali. To po tym wszyscy poznają, że jesteśmy uczniami Chrystusa. W tym świetle staje się zrozumiałe, dlaczego Chrystus nigdy nie posyłał uczniów pojedynczo, dlaczego tak ważna w głoszeniu słowa Bożego jest wspólnota. Nie możemy również oczekiwać owoców głoszenia Ewangelii, jeśli nie ma w nas miłości wobec tych, do których idziemy. Bóg jest miłością, przez miłość Go poznajemy i przez miłość przekazujemy Go innym.

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocną, kolekta przeznaczona będzie jest potrzeby WŚSD.
 2. Zapraszam na nabożeństwo majowe na godz. 15.30. 
 3. Dziś diakoni rozpoczynają rekolekcje przed święceniami. Polecajmy ich i ks. rekolekcjonistę w modlitwie do Ducha Św.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W naszym kraju noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesyjnie udajemy się do przydrożnych krzyży, prosząc o błogosławieństwo dla pracujących na roli i każdej pracy ludzkiej:
  – poniedziałek – 17.15 – początek przy krzyżu przy ul. Nowowiejskiej
  – wtorek – 17.15 – początek przy krzyżu przy ul. Orzeszkowej
  – środa – 6.45 – początek przy krzyżu przy szkole
 1. W poniedziałek i w czwartek próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 2. W piątek o godz. 17.00 rozpoczynają się uroczystości odpustowe w sanktuarium MB Lourdzkiej w Kochłowicach. Chętnych do udziału zachęcam do wspólnego pielgrzymowania. Wyjście sprzed kościoła o 15.45.
 3. Spowiedź dzieci i ich rodziców przed I Komunią w sobotę od godz. 10.00 wg planu podanego przez katechetkę
 4. W przyszłą niedzielę dzieci II klasy /o godz. 10.00/ oraz wcześniaki /o godz. 11.30/ po raz pierwszy przystąpią do Komunii Św. Ich nabożeństwo dziękczynne za będzie o godz. 15.00. O godz. 20.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału. Proszę o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami
 5. Od tej niedzieli aż do końca maja trwać będzie akcja „Pieluszka dla maluszka”. Przyniesione pieluszki, pampersy nawilżane chusteczki trafią do domów dziecka i domów samotnej matki. Dziś młodzież osobiście zbiera a w przyszłe niedziele będzie można przyniesione dary składać do kartonu w zakrystii.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są do nabycia nowe numery zamawianych miesięczników.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );