1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 2. Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej adoracji w niedzielę, poniedziałek i wtorek. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o 11.30, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 15.30. W poniedziałek i wtorek adoracja rozpocznie się po porannej mszy św. a skończy się przed wieczorną mszą św.
 3. Także od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 4. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post ścisły. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
 5. W czwartek o 17 cicha adoracja.
 6. W piątek o 17 nabożeństwo Drogi krzyżowej. Najpierw będą czytane zalecki za zmarłych, następnie samo nabożeństwo. Formularze zalecek wystawione są z tyłu kościoła.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie tzw. jałmużną postną.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 odprawimy Mszę św. za małżonków obchodzących w tym roku 45 – tą rocznicę ślubu. Proszę zgłaszać małżonków jubilatów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Od przyszłej niedzieli będziemy odprawiać nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Tomasz Mandrysz, wikariusz w parafii Bożego Narodzenia w Halembie.
 10. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w następny czwartek. Poprowadzi je ks. Piotr Brząkalik, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach.
 11. Papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa”, który zakończy się 8 grudnia bieżącego roku. Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach ustanowione jednym z Kościołów jubileuszowych, w których można zyskać odpust zupełny.
 12. Od tego miesiąca zgodnie z uchwałą Rady Miasta zostanie wprowadzona segregacja śmieci przy naszym cmentarzu. Bardzo prosimy o przestrzeganie nowych zasad przy wyrzucaniu śmieci.
 13. W naszym kościele na nabożeństwach może przebywać jednocześnie 25 osób. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy msze św. o godz. 10 i 11.30 w niedziele, w tygodniu wieczorne w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, poranne w środy i soboty.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );