Wstęp do Mszy św.: W życiu doczesnym wciąż dosięga nas samotność. Liczymy na to, że ludzka miłość ją rozproszy, lecz to okazuje się iluzją. Po jakimś czasie samotność znów dochodzi do głosu, z jeszcze większą siłą. Szukamy więc w nieskończoność nowych miłości, nowych zaangażowań, dóbr. Pierwszym krokiem do nawrócenia jest odkrycie, że nieustanna tęsknota, odczuwana nawet w szczęściu, ciągłe poczucie nienasycenia i posmak smutku nawet w najradośniejszych chwilach są wspomnieniem stwórczej Miłości, która dała początek naszemu istnieniu. Są pieczęcią naszego zaistnienia w sercu Boga, który nas zapragnął dla nas samych. Są najgłębszym wzdychaniem duszy, która bez Boga cierpi i usycha.

 

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj X Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ. Po wieczornej Mszy św. w godz. 17.00-19.00 zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-10 lat na „Balonik do Nieba”. Dzieci od 5 klasy wzwyż na wspólną zabawę zapraszamy na godz. 19.20, prosimy o przebranie się za swego idola.
 2. Zapraszam na nieszpory na godzinę 15.30.
 3. W środę o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Proszę o przyniesienie świec z okapnikami.
 4. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 5. W najbliższą sobotę zapraszam na festyn parafialny. Imprezę uświetni swym występem p. Bernadeta Kowalska.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy nr miesięcznika „Różaniec”
 7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby budowy kościoła w parafii MB Fatimskiej w Piotrowicach. Natomiast do katedry będą pielgrzymować dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Na godzinę 10.00 zapraszam na Mszę św. zapraszam małżeństwa, które w tym roku obchodzą srebrne gody.
 8. KSM zaprasza serdecznie młodzież od 15 roku życia na tygodniowy spływ kajakowy pod namioty po pięknym Bugu w terminie 4-10.08.2018 w cenie 200 zł! Więcej informacji pod numerem telefonu – 609 643 925 oraz w gablotce na plakacie.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, Ap
  – wtorek – wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezb. i Tow.
  – środa – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK
  – czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );