Wstęp do Mszy św.: Gdy przychodzimy po całym tygodniu pracy w niedzielę na Mszę świętą, Bóg chciałby ten czas wykorzystać, dając nam jak najwięcej. To właśnie tutaj On, Siewca, będzie chciał siać swoje słowo w naszych sercach. On wie, że niektórzy z nas są jak gleba żyzna, niektórzy jak gleba piaszczysta, a inni to po prostu kamienie. Jednak Boski Siewca się nie męczy, sieje swoje ziarno we wszystkich i oczekuje, że wydamy plony. Stawajmy się przed Nim najlepszą glebą, na jaką nas stać, pozwólmy, żeby zasiane dzisiaj słowo mogło w nas przynosić jak najbogatsze plony.

 

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XI Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona będzie na budowę kościoła w parafii MB Fatimskiej w Piotrowicach.
 2. Zapraszam na nieszpory na godzinę 15.30.
 3. Bóg zapłać młodzieży z KSM-u za organizację Festynu Parafialnego, wszystkim ofiarodawcom fantów, sponsorom, paniom które upiekły ciasto, tym, które je sprzedawały, wszystkim którzy przyszli i nadali sens wysiłkom osób zaangażowanych w jego przeprowadzenie.
 4. W poniedziałek po porannej Mszy św. spotkanie grupy „Wieczernik”, po wieczornej Mszy św. spotkanie dla uczniów klas VI i VII.
 5. We wtorek po porannej Mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego.
 6. W środę od godz. 17.00 spowiedź uczniów szkoły podstawowej, od. 18.00 uczniów gimnazjum. O godz.19.00 spotkanie Rady Parafialnej
 7. W czwartek o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego po wieczornej Mszy św. spotkanie redaktorów gazetki parafialnej.
 8. W najbliższą niedzielę w związku z nadchodzącym okresem urlopów po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy nr miesięcznika „Mały Gość”
 10. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii, proponujemy ostatni przed wakacjami numer Znaku Krzyża, w którym znajdziemy m.in. krótką historię kultu Niepokalanego Serca NMP; stawiamy pytanie o to, czy spowiedź jest upokorzeniem; KSM-owa młodzież przedstawia relacje z peregrynacji relikwii św. Stanisława, z pobytu na Lednicy; dzieci ślą życzenia tatusiom, a Oaza Dzieci Bożych przedstawia nową propozycję parafialnej wspólnoty, skierowaną do najmłodszych. Na okładce zdjęcia zparafialnych uroczystości. Zachęcamy do nabywania i czytania naszej
 11. KSM zaprasza serdecznie młodzież od 15 roku życia na tygodniowy spływ kajakowy pod namioty po pięknym Bugu w terminie 4-10.08.2018 w cenie 200zł! Więcej informacji pod numerem telefonu – 609 643 925 oraz w gablotce na plakacie.
 12. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.
  – niedziela – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );