Wstęp: Wiara wyzwala z lęku. Prorok Jeremiasz przypomina nam dzisiaj: „Pan jest przy mnie jako potężny mocarz”, a Pan Jezus wzywa: „Nie bójcie się ludzi”. Jesteśmy prowadzeni przez Ducha Świętego i umacniani Jego łaską, dlatego możemy dawać świadectwo o Bogu nawet w niesprzyjających okolicznościach życia. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.”.

 

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XII Niedzielę Zwykłą. Po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest potrzeby parafii.
  2. Składam serdeczne Bóg zapłać młodzieży KSM-u, która przygotowała wczorajszy festyn parafialny. Dziękuję także wszystkim sponsorom, ofiarodawcom fantów, a także paniom, które upiekły ciasta. 
  3. W poniedziałek ok. 14.00 w naszej parafii zatrzymają się pielgrzymi zdążający ze Skoczowa do Częstochowy. Przyjmijmy ich z otwartym sercem
  4. W czwartek przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej /świętopietrze/.
  5. Zbliża się czas wakacji. W miesiącu lipcu w tygodniu będą tylko poranne Msze św., natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  6. Zapraszamy do udziału w kolejnej, XXXIX już, Halembskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy rozpoczęły się 25 czerwca drogą internetową. Link został umieszczony na stronie parafialnej parafii Bożego Narodzenia oraz na stronie pielgrzymkowej. Zapisy tradycyjne będą odbywać się w parafii Bożego Narodzenia w niedziele 23 i 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30. Zapisy będą przyjmowane w salce nr 3. /a nie w zakrystii, jak to miało miejsce w latach ubiegłych/ Formularze będą dostępne w salce podczas zapisów, na stronie internetowej, a także w zakrystiach parafialnych halembskich parafii.
  7. W dniach od 23.08 do 25.08 planowana jest Rowerowa Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć udział proszone są już teraz o wstępną deklarację. Aby to zrobić należy wysłać SMSa ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer telefonu: 693998447. Od ilości chętnych zależy, czy pielgrzymka dojdzie do skutku. Wstępny koszt pielgrzymki to opłata za nocleg w domu pielgrzyma oraz ubezpieczenie.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  9. Obchody liturgiczne tygodnia:

– czwartek – uroczystość św. ap. Piotra i Pawła

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );