Wstęp: Tylko Bóg może żądać dla siebie miłości tak heroicznej, przewyższającej miłość do matki i ojca, syna, córki. Wymagania Jezusa są „nieludzkie”, gdyż są one boskie. W ewangelicznej perspektywie każda strata przeradza się w zysk, a kluczem ułatwiającym akceptację tej logiki jest paradoks codziennego krzyża. Można wprawdzie iść za Jezusem bez krzyża, ale wówczas trudno liczyć na twórczy udział w misterium paschalnym – w zanurzeniu przez chrzest w śmierci Chrystusa, po to, by wraz z Nim wkroczyć w nowe życie.

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XIII Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby WŚSD. Osobą, które się zobowiązały do wsparcia na rzecz rodzin w Syrii pragnę przypomnieć, że minął kolejny miesiąc. Jeśli ktoś nie złożył zadeklarowanej ofiary to proszę o jej wrzucenie do skarbonki.
  2. Od jutra w sprawach kancelaryjnych proszę zwracać się do ks. Seniora Henryka Jersza.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannej Mszy św. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty
  4. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian. Proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.
  5. W miesiącu lipcu w tygodniu będą tylko poranne Msze św., natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.Zapraszamy do udziału w kolejnej, XXXIX już, Halembskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy rozpoczęły się 25 czerwca drogą internetową. Link został umieszczony na stronie parafialnej parafii Bożego Narodzenia oraz na stronie pielgrzymkowej. Zapisy tradycyjne będą odbywać się w parafii Bożego Narodzenia w niedziele 23 i 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30. Zapisy będą przyjmowane w salce nr 3. /a nie w zakrystii, jak to miało miejsce w latach ubiegłych/ Formularze będą dostępne w salce podczas zapisów, na stronie internetowej, a także w zakrystiach parafialnych halembskich parafii.
  6. W dniach od 23.08 do 25.08 planowana jest Rowerowa Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć udział proszone są już teraz o wstępną deklarację. Aby to zrobić należy wysłać SMSa ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer telefonu: 693998447. Od ilości chętnych zależy, czy pielgrzymka dojdzie do skutku. Wstępny koszt pielgrzymki to opłata za nocleg w domu pielgrzyma oraz ubezpieczenie.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – święto św. Tomasza Ap.

– czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

– sobota – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );