Wstęp do Mszy św.: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” /Mt.11,28/.Pan zaprasza nas do swojego stołu, przy którym chce nas nakarmić swoim słowem oraz swoim Ciałem i Krwią. W tajemnicy Eucharystii, którą będziemy sprawować na pamiątkę Jego Śmierci i Zmartwychwstania, znajdziemy pokrzepienie i umocnienie w wierze.

 

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XIV Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest potrzeby
 2. W miesiącu lipcu w tygodniu będą tylko poranne Msze św., natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 3. W sprawach kancelaryjnych proszę zwracać się do ks. Seniora Henryka Jersza
 4. We wtorek, 10.07 o godz. 18.30, w parafii MB Różańcowej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji XL Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę.
 5. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Proszę o przyniesienie świec z okapnikami.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 7. KSM zaprasza serdecznie młodzież od 15 roku życia na tygodniowy spływ kajakowy pod namioty po pięknym Bugu w terminie 4-10.08.2018 w cenie 200zł! Więcej informacji pod numerem telefonu – 609 643 925 oraz w gablotce na plakacie.
 8. W dniach od 20 do 25 sierpnia odbędzie się XL Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy rozpoczynają się w dniu dzisiejszym drogą internetową. Link jest zamieszczony na internetowej stronie parafialnej parafii Bożego Narodzenia. Pozostałe zapisy w niedziele 29 lipca oraz 5 i 12 sierpnia w salce nr3 po mszach świętych, oprócz mszy o 30, w parafii Bożego Narodzenia. Podobnie jak w latach ubiegłych można wpłacać ofiary na fundusz pielgrzymkowy w zakrystii, w kancelarii lub na konto parafialne parafii Bożego Narodzenia. Można także składać intencje modlitewne, które będą czytane w czasie drogi, a ofiary za nie zasilą fundusz pielgrzymkowy. Z tyłu kościoła parafii Bożego Narodzenia są wyłożone formularze, na których można zapisywać intencje modlitewne.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
   – środa – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
   – czwartek – wspomnienie św. Brunona  z Kwerfurtu, bpa i męcz.
  – piątek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );