Wstęp: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” /Mt.11,28/.Pan zaprasza nas do swojego stołu, przy którym chce nas nakarmić swoim słowem oraz swoim Ciałem i Krwią. W tajemnicy Eucharystii, którą będziemy sprawować na pamiątkę Jego Śmierci i Zmartwychwstania, znajdziemy pokrzepienie i umocnienie w wierze.

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XIV Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.
  2. W sprawach kancelaryjnych proszę zwracać się do ks. Seniora Henryka Jersza.
  3. W miesiącu lipcu w tygodniu będą tylko poranne Msze św., natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  4. Zapraszamy do udziału w kolejnej, XXXIX już, Halembskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy rozpoczęły się 25 czerwca drogą internetową. Link został umieszczony na sonie parafialnej parafii Bożego Narodzenia oraz na stronie pielgrzymkowej. Zapisy tradycyjne będą odbywać się w parafii Bożego Narodzenia w niedziele 23 i 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30. Zapisy będą przyjmowane w salce nr 3. /a nie w zakrystii, jak to miało miejsce w latach ubiegłych/ Formularze będą dostępne w salce podczas zapisów, na stronie internetowej, a także w zakrystiach parafialnych halembskich parafii.
  5. W dniach od 23.08 do 25.08 planowana jest Rowerowa Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć udział proszone są już teraz o wstępną deklarację. Aby to zrobić należy wysłać SMSa ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer telefonu: 693998447. Od ilości chętnych zależy, czy pielgrzymka dojdzie do skutku. Wstępny koszt pielgrzymki to opłata za nocleg w domu pielgrzyma oraz ubezpieczenie.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Grzegorza Węglorza. Kolekta przeznaczona będzie na budowany przez niego kościół.
  8. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

– środa – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz

– czwartek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

– sobota – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );