Wstęp do Mszy św.: Długa droga przed nami. Bardzo długa, dalej niż do góry Horeb. Stąd do wieczności. To jednocześnie bardzo blisko, tu gdzie mieszkają nasi najbliżsi, tu gdzie pracujemy i wypoczywamy. Ta droga nie prowadzi gdzieś tam, daleko, ale do samego wnętrza, do serca, gdzie przebywa Bóg, gdzie jest wieczność. Wyjątkowa droga i specjalny pokarm Chleb żywy, który z nieba zstąpił, żebyśmy się nie zagubili ani nie zniechęcili i dotarli do celu.

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą. Gościmy w naszej parafii ks. Grzegorza Węglorza, budowniczego kościoła w Katowicach Piotrowicach. Wygłosi on do nas słowo Boże, a kolekta przeznaczona będzie na budowę kościoła w parafii, gdzie posługuje.
 2. W sierpniu we wtorek i czwartek jest Msza św. wieczorna, w pozostałe dni tygodnia Msza św. jest rano. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Proszę o przyniesienie świec z okapnikami.
 4. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 7.30, 10.00 oraz o 11.30
 5. Kancelaria w czwartek czynna jest od godz. 16.30 do 17.00, w pozostałe dni tygodnia po Mszy św.
 6. W naszej tradycji sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstynencji. Zachęcam do podjęcia tego wezwania ofiarując ten wysiłek w intencji trzeźwości narodu, a w szczególności tych z naszych parafian, w jakikolwiek sposób uzależnionych. Do Księgi Trzeźwości można się wpisać w przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia
 7. W czwartek od godz. 17.00 jest okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 9. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar. Wyjazd na pielgrzymkę 19 sierpnia o godz. 7.00 spod kościoła. Zapisy w zakrystii. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 10. KSM obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Zarząd Diecezjalny zaprasza wszystkich, którzy tworzyli KSM w naszej parafii do wzięcia udziału w uroczystych obchodach, które odbędą się 6 października w Katowicach-Szopienicach. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej KSM.
 11. W dniach 24-24.08. będzie pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Spotkanie dla chętnych 17.08. o godz. 18.30 w salce parafialnej.
 12. W dniach od 20 do 25 sierpnia odbędzie się XL Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Jeszcze dzisiaj można się zapisać po mszach świętych, w parafii Bożego Narodzenia. Podobnie jak wlatach ubiegłych można wpłacać ofiary na fundusz pielgrzymkowy w zakrystii, w kancelarii lub na konto parafialne parafii Bożego Narodzen Można także składać intencje modlitewne, które będą czytane w czasie drogi, a ofiary za nie zasilą fundusz pielgrzymkowy. Z tyłu kościoła parafii Bożego Narodzenia są wyłożone formularze, na których można zapisywać intencje modlitewne.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 14. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz
  – środa – uroczystość Wniebowzięcia NMP
  – piątek – uroczystość św. Jacka, kapł., gł. patrona archidiec.

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );