Wstęp: Miłość prowadzi na drogi radykalne i ryzykowne. To ona każe św. Pawłowi złożyć szokujące wyznanie: „Wolałbym (…) sam być pod klątwą i odłączonym od Chrystusa dla zbawienia braci”. Bóg napełnia nas ogniem miłości, która pozwala zapomnieć o sobie dla ratowania drugiego człowieka. Dzieje się to nie od razu, ale krok po kroku, w codzienności małych wyborów. Wyborów niekiedy rysujących się wyraźnie, ale częściej podejmowanych wśród rozterek i przeszkód, ze spojrzeniem skierowanym ku Jezusowi, który w Eucharystii każdemu i każdej z nas mówi: „Odwagi, Ja jestem”, „przyjdź!”.

 

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.
 2. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 7.30, 10.00 oraz o 11.30
 3. W miesiącu sierpniu w tygodniu jest tylko jedna Msza św. We wtorek i czwartek o godz. 18.00 a w pozostałe dni o godz. 7.00, natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 4. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
 5. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar. Organizowany jest autobus – wyjazd w niedzielę 20 maja o godz. 7.00 spod kościoła. Zapisy w zakrystii, koszt 20 zł.- płatne przy zapisie.
 6. W naszej tradycji sierpień jest on miesiącem trzeźwości i abstynencji. Zachęcam do podjęcia tego wezwania ofiarując ten wysiłek w intencji trzeźwości narodu, a w szczególności tych z naszych parafian, w jakikolwiek sposób uzależnionych. Do Księgi Trzeźwości można się wpisać w zakrystii.
 7. Zapraszamy do udziału w kolejnej, XXXIX już, Halembskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy trwają w parafii Bożego Narodzenia jeszcze w dzisiejszą niedzielę 13 sierpnia po mszach świętych. Przyjmowane są w salce nr 3. /a nie w zakrystii, jak to miało miejsce w latach ubiegłych/ Formularze będą dostępne w salce podczas zapisów, na stronie internetowej. W zakrystii można się zapisywać na wyjazd na tzw. Dzień Halembski do Częstochowy
 8. W dniach od 23.08 do 25.08 planowana jest Rowerowa Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć udział proszone są już teraz o wstępną deklarację. Aby to zrobić należy wysłać SMSa ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer telefonu: 693998447. Wstępny koszt pielgrzymki to opłata za nocleg w domu pielgrzyma oraz ubezpieczenie.
 9. Od dzisiejszej niedzieli Rycerze Kolumba przeprowadzają zbiórkę artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieci naszej parafii. Zbiórka będzie przeprowadzona przez trzy kolejne niedziele przed każdą mszą świętą. W tygodniu artykuły szkolne można składać w zakrystii.
 10. Wszystkim, którzy udają się na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej pogody, wiele radości i pogłębienia wzajemnych więzi. Niech w czasie regeneracji sił fizycznych i psychicznych nie zabraknie czasu na pogłębienie więzi z Bogiem.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 12. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.

– wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP

– czwartek – uroczystość ś. Jacka, kapł., gł. patrona archidiec.

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );