Wstęp do Mszy św.: Czasem zatrzymujemy się, zadając sobie pytania, kim jest Bóg, jaki jest sens naszego życia i istnienia świata. Zagłębiamy się w filozoficzne dywagacje i w końcu dochodzimy do wniosku, że czujemy się w tym wszystkim zagubieni. Tymczasem mamy być ufni wobec Boga jak dzieci wobec ojca. Chrystus daje nam receptę na udane życie: kochaj Boga i kochaj bliźniego, wtedy wszystko będzie miało sens. Kochaj, bo w miłości jest Bóg. Takie to zwyczajne i proste, a jednocześnie takie trudne.

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XV Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest potrzeby parafii.
 2. W miesiącu lipcu w tygodniu będą tylko poranne Msze św., natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00
 3. We wtorek po porannej Mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego.
 4. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 5. Zachęca się, aby rodzice wysyłający dzieci na kolonie i obozy letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 7. Można się zapisać na III Rowerową Halembską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbędzie się ona w terminie 21 – 23.08.br.zapisy telefonicznie, bądź smsem pod nr 693 998 447. Osoby, które zgłoszą udział do 20.07. br. mają możliwość zamówić koszulkę z nadrukiem.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 9. Wszystkim, którzy udają się na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej pogody, wiele radości i pogłębienia wzajemnych więzi. Niech w czasie regeneracji sił fizycznych i psychicznych nie zabraknie czasu na pogłębienie więzi z Bogiem
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK
  – wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
 11. – sobota – wspomnienie dow. św. Czesława, prezb.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );