Wstęp: Jezus jest siewcą ziarna – słowa Bożego, od dni, kiedy chodził po drogach Galilei i Judei aż do dziś i aż do skończenia świata. Także teraz, gdy zgromadziliśmy się na sprawowanie Eucharystii, na glebę naszych serc rzuci swoje ziarno. Prośmy, aby z tego zasiewu rodziła się nasza wiara.

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XIV Niedzielę Zwykłą. Witamy w naszej parafii ks. Grzegorza Węglorza, budowniczego parafii pw. MB Fatimskiej w Piotrowicach. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest jako wsparcie dla budowanego przez niego kościoła.
  2. W sprawach kancelaryjnych proszę zwracać się do ks. Seniora Henryka Jersza.
  3. W miesiącu lipcu w tygodniu będą tylko poranne Msze św., natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  4. Jutro ok. godz. 14.00 zatrzymają się u nas pielgrzymi z Zaolzia. Przyjmijmy pielgrzymujących z otwartymi sercami.
  5. We wtorek po porannej Mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego.
  6. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  7. Zapraszamy do udziału w kolejnej, XXXIX już, Halembskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy rozpoczęły się 25 czerwca drogą internetową. Link został umieszczony na stronie parafialnej parafii Bożego Narodzenia oraz na stronie pielgrzymkowej. Zapisy tradycyjne będą odbywać się w parafii Bożego Narodzenia w niedziele 23 i 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30. Zapisy będą przyjmowane w salce nr 3. /a nie w zakrystii, jak to miało miejsce w latach ubiegłych/ Formularze będą dostępne w salce podczas zapisów, na stronie internetowej, a także w zakrystiach parafialnych halembskich parafii.
  8. W dniach od 23.08 do 25.08 planowana jest Rowerowa Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć udział proszone są już teraz o wstępną deklarację. Aby to zrobić należy wysłać SMSa ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer telefonu: 693998447. Od ilości chętnych zależy, czy pielgrzymka dojdzie do skutku. Wstępny koszt pielgrzymki to opłata za nocleg w domu pielgrzyma oraz ubezpieczenie.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  10. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek – wspomnienie dow. św. Szymona z Lipnicy, prezb.

– czwartek – wspomnienie dow. św. Czesława, prezb.

– sobota – święto św. Marii Magdaleny

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );