Wstęp do Mszy św.: Przez swoje słowa, czyny i obecność wśród ludzi Jezus głosił nadejście Królestwa Bożego. Po Jego Śmierci i Zmartwychwstaniu posłannictwo Jezusa przejął Kościół, wspólnota uczniów, którzy uwierzyli swojemu Panu. Kościół jest zalążkiem i zaczątkiem Królestwa Bożego, powoli wzrasta i tęskni za tą godziną, kiedy Królestwo to objawi się z całą mocą.

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XVI Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest potrzeby
 2. W miesiącu lipcu w tygodniu będą tylko poranne Msze św., natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 3. W sprawach kancelaryjnych proszę zwracać się do ks. Seniora Henryka Jersza.
 4. Jutro ok. godz. 13.30 zatrzymają się u nas pielgrzymi z Zaolzia. Przyjmijmy pielgrzymujących z otwartymi sercami.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 6. KSM zaprasza serdecznie młodzież od 15 roku życia na tygodniowy spływ kajakowy pod namioty po pięknym Bugu w terminie 4-10.08.2018 w cenie 200zł! Więcej informacji pod numerem telefonu – 609 643 925 oraz w gablotce na plakacie.
 7. W dniach od 20 do 25 sierpnia odbędzie się XL Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy rozpoczynają się w dniu dzisiejszym drogą internetową. Link jest zamieszczony na internetowej stronie parafialnej parafii Bożego Narodzenia. Pozostałe zapisy w niedziele 29 lipca oraz 5 i 12 sierpnia w salce nr3 po mszach świętych, oprócz mszy o 30, w parafii Bożego Narodzenia. Podobnie jak w latach ubiegłych można wpłacać ofiary na fundusz pielgrzymkowy w zakrystii, w kancelarii lub na konto parafialne parafii Bożego Narodzenia. Można także składać intencje modlitewne, które będą czytane w czasie drogi, a ofiary za nie zasilą fundusz pielgrzymkowy. Z tyłu kościoła parafii Bożego Narodzenia są wyłożone formularze, na których można zapisywać intencje modlitewne.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – poniedziałek – święto św. Brygidy, zak., patronki Europy
  – wtorek – wspomnienie św. Kingi, dz.
  -środa – święto św. Jakuba Ap.
  – czwartek – wspomnienie dow. Anny i Joachima, rodziców NMP
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );