Wstęp: Przez swoje słowa, czyny i obecność wśród ludzi Jezus głosił nadejście Królestwa Bożego. Po Jego Śmierci i Zmartwychwstaniu posłannictwo Jezusa przejął Kościół, wspólnota uczniów, którzy uwierzyli swojemu Panu. Kościół jest zalążkiem i zaczątkiem Królestwa Bożego, powoli wzrasta i tęskni za tą godziną, kiedy Królestwo to objawi się z całą mocą.

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XVI Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii /ocieplenie probostwa/.
  2. W miesiącu lipcu w tygodniu będą tylko poranne Msze św., natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  3. Zapraszamy do udziału w kolejnej, XXXIX już, Halembskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy rozpoczęły się 25 czerwca drogą internetową. Link został umieszczony na stronie parafialnej parafii Bożego Narodzenia oraz na stronie pielgrzymkowej. Zapisy tradycyjne będą odbywać się w parafii Bożego Narodzenia w niedziele 23 i 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30. Zapisy będą przyjmowane w salce nr 3. /a nie w zakrystii, jak to miało miejsce w latach ubiegłych/ Formularze będą dostępne w salce podczas zapisów, na stronie internetowej, a także w zakrystiach parafialnych halembskich parafii.
  4. W dniach od 23.08 do 25.08 planowana jest Rowerowa Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć udział proszone są już teraz o wstępną deklarację. Aby to zrobić należy wysłać SMSa ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer telefonu: 693998447. Od ilości chętnych zależy, czy pielgrzymka dojdzie do skutku. Wstępny koszt pielgrzymki to opłata za nocleg w domu pielgrzyma oraz ubezpieczenie.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  6. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Kingi.

– wtorek – święto św. Jakuba Ap.

– środa – wspomnienie dow. Anny i Joachima, rodziców NMP.

– sobota – wspomnienie św. Marty

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );