Wstęp: Przypowieść Jezusa o skarbie ukrytym w roli i o kupcu poszukującym pereł przekonuje nas, że królestwo niebieskie warte jest wysokiej ceny. Możemy sobie zadać pytanie: Co jesteśmy w stanie dla niego poświęcić, jakie koszty gotowi jesteśmy ponieść? Królestwo niebieskie nie jest krainą dla skąpców, ale dziedzictwem ludzi wielkodusznych, którzy inwestują wszystko, co mają – własne życie – aby zdobyć to, co najcenniejsze. A „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra”.

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XVII Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii /ocieplenie probostwa/.
  2. W miesiącu sierpniu w tygodniu jest tylko jedna Msza św. We wtorek i czwartek o godz. 18.00 a w pozostałe dni o godz. 7.00, natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  3. Od wtorku rozpoczniemy miesiąc sierpień. W naszej tradycji jest on miesiącem trzeźwości i abstynencji. Zachęcam do podjęcia tego wezwania ofiarując ten wysiłek w intencji trzeźwości narodu, a w szczególności tych z naszych parafian, w jakikolwiek sposób uzależnionych. Do Księgi Trzeźwości można się wpisać w zakrystii.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dzieci i młodzieży, która nie wyjechała na wakacje w czwartek od godz. 17.00
  5. W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy z Komunią Św. osoby starsze i chore – proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.
  6. Zapraszamy do udziału w kolejnej, XXXIX już, Halembskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy rozpoczęły się 25 czerwca drogą internetową. Link został umieszczony na stronie parafialnej parafii Bożego Narodzenia oraz na stronie pielgrzymkowej. Zapisy tradycyjne będą odbywać się w parafii Bożego Narodzenia w niedziele 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30. Zapisy będą przyjmowane w salce nr 3. /a nie w zakrystii, jak to miało miejsce w latach ubiegłych/ Formularze będą dostępne w salce podczas zapisów, na stronie internetowej, a także w zakrystiach parafialnych halembskich parafii.
  7. W dniach od 23.08 do 25.08 planowana jest Rowerowa Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć udział proszone są już teraz o wstępną deklarację. Aby to zrobić należy wysłać SMSa ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer telefonu: 693998447. Od ilości chętnych zależy, czy pielgrzymka dojdzie do skutku. Wstępny koszt pielgrzymki to opłata za nocleg w domu pielgrzyma oraz ubezpieczenie.
  8. Wszystkim, którzy udają się na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej pogody, wiele radości i pogłębienia wzajemnych więzi. Niech w czasie regeneracji sił fizycznych i psychicznych nie zabraknie czasu na pogłębienie więzi z Bogiem
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  10. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezb.

– wtorek – święto św. Alfonsa Liguori, bpa i dK

– piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianey’a, prezb.

– niedziela – święto Przemienienia Pańskiego

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );