Wstęp do Mszy św.: „Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. (…) Chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu”. Ten Chleb, jak dawna manna, jest chlebem życia, ale też zarazem chlebem próby. Czy mamy odwagę uwierzyć, że ten prosty opłatek ukrywa boską obecność samego Chrystusa? To jest pokarm, którego moc przekracza wszystko inne. Chleb, który daje życie i w którym ukryte jest bezkresne tchnienie Boga. To wiara pozwala nam przyjąć moc tego chleba. Czy mamy odwagę porzucić dawnego człowieka, aby szukać naszego Mistrza tam, gdzie On naprawdę przebywa?

1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XVIII Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest potrzeby Wydziału Teologicznego UŚ.

2. W sierpniu we wtorek i czwartek jest Msza św. wieczorna, w pozostałe dni tygodnia Msza św. jest rano. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

3. Kancelaria w czwartek czynna jest od godz. 16.30 do 17.00, w pozostałe dni tygodnia po Mszy św.

4. W naszej tradycji sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstynencji. Zachęcam do podjęcia tego wezwania ofiarując ten wysiłek w intencji trzeźwości narodu, a w szczególności tych z naszych parafian, w jakikolwiek sposób uzależnionych. Do Księgi Trzeźwości można się wpisać w przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia

5. W czwartek o godz. 18.30 w parafii MB Różańcowej w Halembie odbędzie się adoracja w intencji 40 Halembskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby budowy kościoła w parafii MB Fatimskiej w Piotrowicach

7. KSM obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Zarząd Diecezjalny zaprasza wszystkich, którzy tworzyli KSM w naszej parafii do wzięcia udziału w uroczystych obchodach, które odbędą się 6 października w Katowicach-Szopienicach. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej KSM.

8. W dniach 24-24.08. będzie pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Spotkanie dla chętnych 17.08. o godz. 18.30 w salce parafialnej.

9. W dniach od 20 do 25 sierpnia odbędzie się XL Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy rozpoczynają się w dniu dzisiejszym drogą internetową. Link jest zamieszczony na internetowej stronie parafialnej parafii Bożego Narodzenia. Pozostałe zapisy w niedziele 5 i 12 sierpnia w salce nr 3 po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30, w parafii Bożego Narodzenia. Podobnie jak w latach ubiegłych można wpłacać ofiary na fundusz pielgrzymkowy w zakrystii, w kancelarii lub na konto parafialne parafii Bożego Narodzenia. Można także składać intencje modlitewne, które będą czytane w czasie drogi, a ofiary za nie zasilą fundusz pielgrzymkowy. Z tyłu kościoła parafii Bożego Narodzenia są wyłożone formularze, na których można zapisywać intencje modlitewne.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

11. Obchody liturgiczne tygodnia:
– poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego
– środa – wspomnienie św. Dominika, prezb.
– czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/
– piątek – święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.
– sobota – wspomnienie św. Klary, dz.

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );