Wstęp do Mszy św.: Na czym polega prawdziwa religijność? Czy wystarczy przychodzić do kościoła, przyjmować sakramenty, znać podstawowe prawdy wiary? Św. Jakub daje nam dziś dwa kryteria: miłosierdzie wobec potrzebujących i nieuleganie wpływom środowiska. Kto z nas jednak potrafi tak żyć, opierając się tylko na własnych siłach? Widząc swoją ludzką słabość, szczerze módlmy się do Boga, aby On sam umacniał w nas to, co dobre, i troskliwie strzegł tego, co umocnił.

 

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XXII Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 2. Skończył się czas wakacji, do porządku liturgii wraca wieczorna Msza św. w tygodniu, a od dzisiejszej niedzieli także nabożeństwo i Msza św. po południu.
 3. Od jutra rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny. Msza Św. na jego rozpoczęcie o godz. 9.00. Zebrana kolekta przeznaczona jest na zakup nowych egzemplarzy Pisma św.
 4. Kancelaria w czwartek czynna jest od godz. 16.30 do 17.00, w pozostałe dni tygodnia po Mszy św.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannej Mszy św.
 6. W piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian. Kolejne będą z ok. odpustu 14.09. br. Proszę o zgłoszenie w zakrystii osób, które pragną przyjąć kapłana z Najświętszym Sakramentem.
 7. W czwartki od godz. 17.00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. szkolnej o godz. 18.00 poświęcimy pierwszoklasistom przybory szkolne. Proszę rodziców o przypominanie swym dzieciom nie tylko o niedzielnej Eucharystii, ale również i Mszy św. szkolnej. Scholka zaprasza na spotkanie o godz. 17.00 w salkach.
 8. Po wakacyjnej przerwie, na swoje pierwsze spotkanie, zaprasza KSM. Każdego młodego człowieka, który nie lubi siedzieć z założonymi rękami, zapraszamy w najbliższy piątek (7.09.2017) na 18.00 na Eucharystię a później do salki dolnej na spotkanie.
 9. W najbliższą sobotę Oaza Dzieci Bożych zaprasza dzieci w wieku 6-14 lat do salki na spotkanie o godz. 11.00
 10. Za tydzień kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 11. W związku z realizacją prac konserwatorskich kamiennego krzyża przy skrzyżowaniu ulic: Poniatowskiego i Ligockiej, poszukuje się archiwalnych zdjęć bądź jakichkolwiek dokumentów umożliwiających odtworzenie pierwotnego wyglądu i inskrypcji na w/w krzyżu.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy nr Małego Gościa.
 13. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap i dK
  – sobota  – święto Narodzenia NMP
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );