Wstęp do Mszy św.: Bóg jakby ukrywa swoją sprawiedliwość, a eksponuje dobroć, sam przychodzi, by nas zbawić (por. Iz 35,4). Pochylając się nad ludzką biedą, w jakiś sposób wywyższa skrzywdzonych przez życie, pokazuje, że nie ma ludzi lepszych i gorszych. Ciągle musimy korygować nasze spojrzenie na drugiego człowieka. Bezwiednie przyciąga nas uroda, ładny strój, wdzięk. Choroba, nędza materialna czy duchowa odstręczają. Dlatego prośmy Jezusa, żeby nauczył nas patrzeć na siebie samych i na drugiego człowieka Jego oczyma.

 1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XXIII Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wydziału Teologicznego UŚ.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które się przygotowują do I Komunii św.
 3. W środę na godz. 9.00 zapraszam mężczyzn do pomocy w zawieszeniu dekoracji na parafialny odpust. Natomiast na godz. 19.00 zapraszam na probostwo członków Rady Parafialnej.
 4. W czwartki od godz. 17.00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. szkolnej o godz. 18.00. Proszę rodziców o przypominanie swym dzieciom nie tylko o niedzielnej Eucharystii, ale również i Mszy św. szkolnej. Scholka zaprasza na spotkanie o godz. 17.00 w salkach.
 5. Także w czwartek przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 20.00. Proszę o przyniesienie świec z okapnikami.
 6. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Po mszy porannej oraz wieczornej poświęcimy przyniesione do kościoła krzyże. Od 8.30 z Komunią Św. odwiedzimy chorych i starszych parafian. Proszę o zgłoszenie w zakrystii. Uroczystości odpustowe obchodzone będą w najbliższą niedzielę. Msze św. będą o godz. 7.30, 11.00 /suma odpustowa/ o 15.30 nieszpory i msza o godz. 16.00. Kazania odpustowe wygłosi ks. Marcin Paś /diecezjalny duszpasterz młodzieży w diecezji gliwickiej
 7. W najbliższą sobotę Oaza Dzieci Bożych zaprasza dzieci w wieku 6-14 lat do salki na spotkanie o godz. 11.00. o godz. 9.00 zbiórka ministrantów
 8. W przyszłą niedzielę na Sumie odprawimy Mszę św. m.in. w int. małżonków obchodzących w tym roku 20-tą rocznicę ślubu.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – środa – uroczystość NMP Piekarskiej, gł. patronki archidiec.
  – piątek – święto Podwyższenia Krzyża Św.
  – sobota – wspomnienie MB Bolesnej

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );