Wstęp do Mszy św: „Gdy twój brat zgrzeszy (…), idź i upomnij go…” Bóg jest obecny pośród tych, których wybawił z grzechu i którzy przyzywają Jego imienia. On ukazuje nam pełnię miłości jako ciągłą gotowość do stawania się darem dla innych. Czasem ten dar może być trudny do przyjęcia – tak jak upomnienie braterskie. Jednak we wspólnocie Kościoła jesteśmy nie tylko odpowiedzialni za samych siebie, lecz także mamy wzgląd na dobro naszych sióstr i braci. Miejmy więc odwagę upominać grzeszących dla ich dobra, jednak roztropnie, wystrzegając się jakiejkolwiek formy ataku lub odwetu, gdyż te nie są z ducha Chrystusowego.

 

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XXIII Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wydział Teologiczny UŚ.
  2. W środę na godz. 9.00 zapraszam mężczyzn do pomocy w zawieszeniu dekoracji na parafialny odpust. Także w środę przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 20.00.

  3. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Po mszy porannej oraz wieczornej poświęcimy przyniesione do kościoła krzyże. Uroczystości odpustowe obchodzone będą w najbliższą niedzielę. Msze św. będą o godz. 7.30, 11.00 /suma odpustowa/ o 15.30 nieszpory i msza o godz. 16.00. Kazania odpustowe wygłosi ks.dr Wojciech Bartoszek.

  4. W czwartki od godz. 17.00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną na godz. 18.00.

  5. W piątek młodzież z KSM zaprasza każdego młodego człowieka, który nie lubi siedzieć z założonymi rękami, o 18.00 na Eucharystię a później do salki dolnej na spotkanie.

  6. W piątek o g. 9.00 Msza św. w int. chorych i starszych parafian, po niej nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim. Od 10.30 z okazji odpustu odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian. Proszę o zgłoszenie w zakrystii osób pragnących przyjąć Komunie św. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszam młodzież, która w przyszłym roku pragnie przystąpić do bierzmowania.

  7. Dzieci Maryi rozpoczynają swój kolejny Rok Formacji. Z tej okazji zapraszają w najbliższą sobotę na godz. 10.00 na rozpoczęcie te dzieci, które uczestniczyły w spotkaniach do tej pory, oraz wszystkie te, które także chciałyby w nich uczestniczyć

  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery zamawianych miesięczników.

  9. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2018 rok. Kalendarz zawiera zdjęcia naszego kościoła i otoczenia, dlatego stanowi swego rodzaju album. Warto, by kalendarz znalazł się w każdym naszym domu oraz w domach naszych krewnych i znajomych. Cena kalendarza wynosi  10 złotych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne. Kalendarze będą w sprzedaży od niedzieli odpustowej po każdej mszy świętej. Będą też wyłożone na stoliku

  10. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek – uroczystość NMP Piekarskiej, gł. patronki archidiec.

– czwartek –  święto Podwyższenia Krzyża Św.

– piątek – wspomnienie MB Bolesnej

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );