1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby misji. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.
 2. Nabożeństwa różańcowe w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15, w środę i sobotę po mszy św. porannej, w niedzielę o 15.15.
 3. W naszym kościele rozpoczynamy adoracje uwielbieniowe. Adoracje będą odbywać się w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca o godz. 20, za każdym razem zaproszenie znajdzie się w ogłoszeniach parafialnych. Zapraszam zwłaszcza uczących się, pracujących, zagonionych. Adoracje otwarte są dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania.
 4. Scholka zaprasza na spotkanie w środę o godz. 17.00 w salkach.
 5. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 18.00.
 6. W czwartek po mszy wieczornej w salkach kiermasz strojów komunijnych. Na kiermasz zapraszam rodziców dzieci, które w następnym roku pójdą do I Komunii Świętej oraz rodziców dzieci z klas IV i V, które w ubiegłych latach przystąpiły do I Komunii.
 7. Oaza Dzieci Bożych zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 14 lat na spotkania w każdą sobotę o godz. 10 w salkach parafialnych.
 8. Za tydzień otrzymamy październikowy numer gazetki parafialnej, w której znajdziemy m.in. wywiad z Ks. Proboszczem; dalszy ciąg rozważań o Mszy św.; w kolejnym fragmencie Kroniki wrócimy do wydarzeń związanych z wyborem Jana Pawła II; przeczytamy o 18 latach działania naszego KSM-u; wraz z dziećmi zastanowimy się nad znaczeniem I przykazania Dekalogu. Zachęcamy do nabywania i czytania!
 9. Zbliża się czas intensywnego nawiedzania cmentarzy. W związku z tym parę informacji dotyczących naszego cmentarza:
  – proszę do końca marca sprawdzić, czy dla miejsc grobowych, na których zostali
  – pochowani zmarli ponad 20 lat temu, została przedłużona rezerwacja
  – miejsce poboru wody oraz kontener na śmieci będą monitorowane;
  – krzyż na cmentarzu zostanie wykonany nowy a figura Pana Jezusa odnowiona. Instalacja nowego krucyfiksu przewidziana jest na Wielkanoc.
 1. Na tegoroczną Barbórkę można zapisać się u panów: Andrzeja Szegi albo Franciszka Kołodzieja. Wpisowe 50 zł.
 2. Został uruchomiony komórkowy numer telefoniczny parafii: 797 935 010.
 3. „NIEDZIELA BOŻA I NASZA” Pod takim hasłem w dniach 26 i 27 października odbędzie się XXIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Gloria Dei.” Zapraszamy w sobotę 26 października od godz: 10:00 na przesłuchania w konkursie muzycznym do Domu Kultury w Bielszowicach oraz w niedzielę 27 października o godz: 17:00 na koncert laureatów w kościele w Nowym Bytomiu.
 4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );