Wstęp do Mszy św.: Myśli Boże górują nad myślami naszymi, a Jego drogi nad naszymi drogami. Dzisiejsza Ewangelia o gospodarzu, który tak samo wynagradza robotników pracujących przez wiele godzin, i tych, którzy dołączyli w ostatniej chwili, może rodzić w nas odruch buntu. „Czy na to złym okiem patrzysz, że jestem dobry?” – pyta gospodarz. Bóg pragnie zbawić nas wszystkich, także tych, którzy naszym zdaniem zupełnie na to nie zasługują. Czeka na choćby jedno drgnienie skruszonego serca, aby je przygarnąć i uleczyć. Jeśli nadmiar Jego dobroci i cierpliwości nas gorszy, módlmy się, aby nauczył nas patrzeć na innych i siebie samych Jego oczami – miłosiernie. (B.P.).

 

  1. Dzisiaj na sumie dziękujemy Panu Bogu za plony naszych pól i ogródków. Po każdej Mszy św. można nabyć parafialną gazetkę a w niej m.in. zdjęcia z odpustu i wspomnienia z halembskiej pielgrzymki. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne na godz.15.00. w Starej Kuźnicy.
  3. Składam serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali kościół na uroczystość odpustową, a także wszystkim biorącym w niej żywy udział.
  4. W czwartek po Mszy szkolnej zapraszam na spotkanie rodziców 5-cio latków.
  5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła
  6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na WŚSD.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2018 rok. Kalendarz zawiera zdjęcia naszego kościoła i otoczenia, dlatego stanowi swego rodzaju album. Warto by kalendarz znalazł się w każdym naszym domu oraz w domach naszych krewnych i znajomych. Cena kalendarza wynosi  10 złotych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.
  9. Parafia Matki Bożej Różańcowej z Halemby organizuje wyjazd do Turzy Śląskiej, by tam uczestniczyć w ogólnopolskiej inicjatywie „Różaniec do granic” Jest to odpowiedź na apel Konferencji Episkopatu Polski, w którym czytamy: „Różaniec do granic” jest szczególną sposobnością do realizowania wezwania, które Maryja przekazała dzieciom w Fatimie. Prosimy wszystkich wiernych, aby 7 października licznie włączyli się w tę inicjatywę.” Chętni na wyjazd do Turzy mogą się zapisać po każdej Mszy Świętej w zakrystii do 1 października włącznie. Przy zapisie należy podać  dane osobowe oraz wpłacić 30 zł w celu pokrycia kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Wyjazd 7 października o 8.30 , zbiórka obok kawiarni ,,As” w Halembie. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  10. Obchody liturgiczne tygodnia:

– środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo

– czwartek wspomnienie św. Wacława, męcz.

– piątek – święto św. archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

– sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );