Wstęp do Mszy św.: Osobiste spotkanie w naszym życiu Jezusa, poznanie Go owocuje pragnieniem pójścia za Nim i włączenia się w dzieło odkupienia. Podążanie za Panem oznacza pełnienie Jego woli w życiu codziennym. Tak jak Jezus mamy stać się sługami naszych braci i sióstr, byśmy wraz z nimi mogli wejść do królestwa niebieskiego. Podejmijmy więc zaproszenie do pracy w winnicy Pańskiej, które kieruje dziś do nas Chrystus w przypowieści

 

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby WŚSD.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz.15.30.
 3. Katecheza dla dzieci 5 letnich we wtorek o godz. 16.30, a dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannej Mszy św.
 5. W czwartek po Mszy szkolnej zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 6. W piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian. Proszę o zgłoszenie tych, którzy chcą przyjąć Komunię św., po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie osób pełniących posługę lektorów.
 7. Spowiedź – piątek: – dzieci: g.16.00 – kl. III-IV a o g.16.30 – kl. V-VII
                                        – gimnazjum i młodzież: g.17.00
 8. Rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 11. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2018 rok. Kalendarz zawiera zdjęcia naszego kościoła i otoczenia, dlatego stanowi swego rodzaju album. Warto by kalendarz znalazł się w każdym naszym domu oraz w domach naszych krewnych i znajomych. Cena kalendarza wynosi  10 złotych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.
 12. W październiku rozpoczną się warsztaty dla żon. Jest to cykl 12-tu spotkań na podstawie książki: „Jaką żoną jestem?” Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 13. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w organizację 40.Halembskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy w sobotę 7 października o godzinie 19.00 do salki numer 3 w parafii Bożego Narodzenia.
 14. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  – środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  – czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
  – sobota – wspomnienie NMP Różańcowej
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );