1. Dziś na mszy św. o godz. 10 dziękujemy za tegoroczne plony pól i ogrodów. Jeśli pogoda pozwoli o godz. 15 nabożeństwo dziękczynne w Starej Kuźni. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.
 2. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15, w środę i sobotę po mszach św. porannych, w niedzielę o 15.15. Zachęcam grupy parafialne do prowadzenia nabożeństw różańcowych.
 3. We wtorek po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie z o. Leonem Knabitem. Spotkanie odbędzie się w kościele. Będzie możliwość nabycia książek o. Leona.
 4. W czwartek na mszy św. o godz. 18 odnowienie Wczesnej Komunii oraz poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 5. W czwartek po mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej.
 6. Także w czwartek po mszy św. wieczornej próba scholi dziecięcej.
 7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannych mszach św.
 8. W piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii albo kancelarii parafialnej. Od 16.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalna przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 10. W tym tygodniu został postawiony nowy krzyż na naszym cmentarz. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się finansowo i fizycznie do tego dzieła.
 11. Wewnątrz kościoła wszyscy nadal zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Msze św. niedzielne o godz. 10 są transmitowane na youtubie.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia pierwszy po wakacjach i zarazem setny numer naszej gazetki, w której znajdziemy oprócz innych ciekawych artykułów, informacje dot. początków naszej gazetki oraz tekst podsumowujący kilkanaście lat jej istnienia; przeczytamy też o przygotowaniach zmierzających do utworzenia miejsc postojowych przy parafii. Zachęcamy do nabywania!
 13. Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej zaprasza wszystkie osoby chętne do pełnienia roli rodzica zastępczego, aby zgłaszały się w siedzibie działu przy ul. Markowej 20 w Rudzie Śląskiej 9 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16.
 14. Na lekcjach plastyki w naszej szkole podstawowej zrodził się pomysł, aby na jednej ze ścian szkoły powstał ekomural (ogromny format na ścianie sali gimnastycznej od strony placu zabaw). Wyzwanie zostało podjęte, znaleziono wykonawcę, koszty farb są jednak wysokie. W środę ruszyła akcja pod hasłem: Sztuka ulicy w naszej Kłodnicy. Ekomural wraz ze szkolnym ogrodem i herbarium to miejsca przyjazne dla całej lokalnej społeczności. Zapraszamy do udziału w licytacjach i wpłatach na ZRZUTKA.PL. Można przekazywać przedmioty i usługi na licytacje, a następnie je licytować. Wylicytowane kwoty przelewane są na konto zrzutki.https://zrzutka.pl/pdcekz
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );