Wstęp do Mszy św.: Udział w Eucharystii ma nam zapewnić życie wieczne, przekształcając nasze życie obecne. Chrystus chce niwelować podziały i przepaści, jakie tworzymy między nami, a innymi ludźmi. Jeśli tego dystansu, jaki nas dzieli od potrzebujących, nie przekroczymy teraz, nie zdołamy go pokonać już nigdy. Spotkanie z Jezusem ma pogłębić naszą wrażliwość na ubogich, gdyż to ich uczynił Bóg dla nas przewodnikami w drodze na łono Abrahama.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby WŚSD.
 2. Jutro na godz. 9.00 mężczyzn chętnych do pomocy w demontażu dekoracji odpustowej.
 3. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej
 5. Scholka zaprasza na spotkanie w salkach w środę o godz. 17.00
 6. W czwartki od godz. 17.00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu.  Msza św. szkolna o godz. 18.00. Proszę rodziców o przypominanie swym dzieciom nie tylko o niedzielnej Eucharystii, ale również i Mszy św. szkolnej. Na Mszy św. szkolnej poświęcimy dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. różańce.
 7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannej Mszy św.
 8. W piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian. Proszę o zgłoszenie tych, którzy chcą przyjąć Komunię św.
 9. Spowiedź – piątek: – dzieci: g.16.00 – kl. III-IV a o g.16.30 kl. V-VIII
  – młodzież: g.17.00.
 1. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia pierwszy po wakacjach numer naszej gazetki w której znajdziemy in. ciekawe informacje dot. historii nie tylko naszej wspólnoty, wywiad z naszą 100-letnią parafianką,  relacje z wakacyjnych rekolekcji, a wraz z dziećmi wyruszymy w podróż w poznawaniu Boga i Jego wielkości objawionej w Dekalogu. Zachęcamy do nabywania i czytania!
 3. Obchody liturgiczne tygodnia
  – poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK
  – wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK
  – środa – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
  – piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  – sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );