Wstęp do Mszy św.: Nie jest dobrze ze światem, w którym wszystko jest na chwilę, na niby, na próbę, dopóki nam się nie znudzi. Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; powiedział Bóg i dał Adamowi pomoc w osobie Ewy. Ewa to odpowiedź na samotność mężczyzny, to matka jego dzieci. Razem budują nowy, wspólny świat. Człowiek przestaje być samotny dopiero wtedy, gdy odnajduje w sobie wiarę w niezawodną Obecność. W małżeństwie jest ona zobowiązaniem nie na chwilę, nie na niby, nie na próbę, ale na zawsze, nawet wtedy, gdy się znudzi.

  1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii /na zakup opału na zimę/.

  1. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe na godz. 15.30.

  1. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa

  1. W czwartki od godz. 17.00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza św. szkolna o godz. 18.00. Proszę rodziców o przypominanie swym dzieciom nie tylko o niedzielnej Eucharystii, ale również i Mszy św. szkolnej. Scholka zaprasza na spotkanie o godz. 17.00 w salkach.

  1. W czwartek o godz. 18.00 z ok. Dnia Nauczyciela zostanie odprawiona Msza św. w int. nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

  1. W sobotę 13.10. o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Proszę o przyniesienie świec z okapnikami.

  1. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”/ Dzień Papieski/. O godz. 16.15 przy krzyżu w lesie na skrzyżowaniu dróg: Halemba – Śmiłowice i Paniowy – Kłodnica odbędzie się nabożeństwo różańcowe.

  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do najnowszego Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z filmem „Sprawa Chrystusa”

  1. Obchody liturgiczne tygodnia:

– sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );