Wstęp do Mszy św.: Miłosierny Bóg dba o nas, ofiarowując każdemu dary potrzebne dla życia doczesnego i wiecznego. O nic nie musimy się zbytnio troszczyć. Jeśli ufamy Bogu, Jego pokój napełnia nasze myśli i serca. Musimy jednak być czujni, byśmy nie stali się podobni do winnicy, która pomimo starań gospodarza wydała cierpkie jagody. Albo do niewdzięcznych i przewrotnych rolników, lekceważących swego Pana. Z wdzięcznością przyjmijmy dziś Chrystusa, który przychodzi do nas, aby nas odnowić i nakarmić swoim słowem i Ciałem

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. 
 2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo różańcowe na godz.15.30. 
 3. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. 
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a przed kościołem będzie zbiórka ma Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
 5. W piątek przypada rocznica ostatniego z objawień w Fatimie. Różaniec odmówimy o 17.30, następnie Msza św. a po niej procesja dookoła kościoła. 
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 7. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2018 rok. Kalendarz zawiera zdjęcia naszego kościoła i otoczenia, dlatego stanowi swego rodzaju album. Warto by kalendarz znalazł się w każdym naszym domu oraz w domach naszych krewnych i znajomych. Cena kalendarza wynosi  10 złotych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.
 8. W październiku rozpoczną się warsztaty dla żon. Jest to cykl 12 –tu spotkań na podstawie książki: „Jaką żoną jestem?” Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 9. Rodzice i dorośli zainteresowani zaangażowaniem na rzecz dzieci i młodzieży są zaproszeni na spotkanie ABC Skautingu do Ośrodka Kultury w Zabrzu-Pawłowie w przyszłą niedzielę.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  – piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
  – sobota – wspomnienie św. Małgorzaty Alacoque, dz.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );