Wstęp do Mszy św.: Niech się weseli serce szukających Pana” – głosi antyfona na wejście. Weselcie się wy, którzy Go szukacie, albowiem szukając, już Go znaleźliście. Pan bowiem jest łaskawy i litościwy, słyszy nasze nawet najbardziej ukryte tęsknoty. Wybiega nam naprzeciw po każdej, nawet najlichszej kładce, jaką zechcemy do Niego przerzucić nad przepaścią naszej samotności i grzechu. Dziś oczekuje nas przy swoim stole, by pokrzepić i uleczyć nasze serca i uczynić je naczyniami miłosierdzia, z których każdy będzie mógł zaczerpnąć i napić się do woli. Aby ci, którzy się z nami spotkają, doświadczyli, że Bóg jest miłością.  

 1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo różańcowe na godz.15.30.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie pełniących posługę lektorów.
 3. We wtorek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych
 4. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo żałobne w kościele o godz. 14.30 po nim wyjdziemy procesyjnie na cmentarz. Pragnę przypomnieć, że poprzedzające je Halloween nie jest świętem chrześcijańskim. Powstrzymując się od udziału świadczymy o naszej wierze. 
 5. Od Uroczystości Wszystkich Świętych aż do przyszłej niedzieli będziemy przeżywać Misje Parafialne. Wygłosie je ks. dr Tadeusz Czakański.
 6. Odpust za zmarłych w dniach od 01.11 do 08.11 można zyskać:
  Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego
  Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
  Przyjęcie Komunii świętej
  Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”) w intencjach Ojca Świętego
  Pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 7. Kartki do zalecek są wystawione na stoliku przy gazetach. Można je składać w zakrystii bądź w urocz. Wszystkich Świętych przy cmentarzu u młodzieży z KSM. Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiany będzie od poniedziałku /po misjach/ aż do niedzieli włącznie przed Mszą św. wieczorną a w sobotę przed poranną Mszą św.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie darem za misje.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery zamawianych miesięczników, oraz kolejny numer gazetki parafialnej. Ta ostatnia będzie po Mszy św. rozprowadzana przez młodzież z KSM-u
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  poniedziałek – święto poświęcenia katedry w Katowicach
  środa – uroczystość Wszystkich Świętych
  czwartek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
  sobota – wspomnienie św. Karola Boromeusza
 11. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2018 rok. Kalendarz zawiera zdjęcia naszego kościoła i otoczenia, dlatego stanowi swego rodzaju album. Warto by kalendarz znalazł się w każdym naszym domu oraz w domach naszych krewnych i znajomych. Cena kalendarza wynosi  10 złotych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.
 12. Zapraszamy do poparcia inicjatywy obywatelskiej: „Zatrzymaj aborcję”. Projekt zakłada wykreślenie z polskiego prawa zapisu o  możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności.
 13. Przy wpisie należy podać nr PESEL.  Podpisy można złożyć dziś  po każdej Mszy Świętej u ministrantów  lub  w Ośrodku Rehabilitacyjnym Terapia przy ul.Kłodnickiej 2 do końca października. Jest to kolejna „edycja” walki o życie nienarodzonych, wszystkie wcześniej złożone podpisy przed 1 września muszą zostać ponowione, gdyż nie zostały przyjęte przez Sejm, nie są ważne też podpisy złożone  przez internet.  Do Sejmu listy z podpisami  muszą trafić w listopadzie.  Zachęcamy też do samodzielnego zbierania podpisów wśród rodziny i znajomych, gotowe listy można wysłać na adres podany na karcie podpisów lub zostawić w Ośrodku Terapia.

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );