Wstęp do Mszy św.: Często bardzo trudno jest przyjąć słowo, które Bóg kieruje do nas przez ludzi. Wydaje nam się, że gdyby osobiście do nas przemówił, łatwiej byłoby nam uwierzyć. W ostatnich dniach mówił do nas poprzez posługę misjonarza.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy XXXI niedzielę zwykłą. Kolekta jest darem za misje.
 2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo różańcowe na godz.15.30.
 3. Osoby chętne do tworzenia naszej gazetki parafialnej „Znak Krzyża” zapraszamy na spotkanie we wtorek (7.11) po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) do salki.
 4. Do 08.11 można zyskać odpust za zmarłych:
 • Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego
 • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
  •Przyjęcie Komunii świętej
  • Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”) w intencjach Ojca Świętego
  • Pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 1. Kartki do zalecek są wystawione na stoliku przy gazetach. Można je składać w zakrystii. Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiany będzie od poniedziałku aż do niedzieli włącznie przed Mszą św. wieczorną /17.15/, a w środę i sobotę po porannej Mszy św.
 2. Wszystkie dzieci i młodzież kochające śpiew zapraszamy w czwartek na 17.00 dosalki, gdzie odbędzie się próba scholi. Chcemy później śpiewem włączyć się w Mszę szkolną.
 3. Od najbliższego czwartku pragniemy rozpocząć cykl mszy świętych szkolnych, wktórych zaprosimy dzieci do aktywniejszego uczestnictwa w jej przeżywaniu. Wszystkich, którzy chcą nauczyć się piosenek, które będą śpiewane w czasie tych mszy zapraszamy do salki na godzinę 17. Dzieci zachęcamy do zrobienia serduszek, aby mogły je złożyć jako swoją ofiarę do  oddzielnego koszyczka.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie ma potrzeby parafii.
 5. Na tegoroczną Biesiadę Barbórkową zapisy przyjmują: p.Andrzej Szega, p.Ryszard Osmański, p.Franciszek Kołodziej. Tegoroczna składka to 45 zł. Ilość miejsc ograniczona, zapisy trwają do 25.11.br.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery zamawianych miesięczników, oraz kolejny numer gazetki parafialnej.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:

– czwartek – święto poświęcenia bazyliki lateranejskiej

– piątek – wspomnienie św. Leona Wlk

– sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours

 1. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2018 rok. Kalendarz zawiera zdjęcia naszego kościoła i otoczenia, dlatego stanowi swego rodzaju album. Warto by kalendarz znalazł się w każdym naszym domu oraz w domach naszych krewnych i znajomych. Cena kalendarza wynosi  10 złotych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.
 2. Jeszcze dziś możemy poprzeć inicjatywę obywatelską: „Zatrzymaj aborcję”. Projekt zakłada wykreślenie z polskiego prawa zapisu o  możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności.
  Przy wpisie należy podać nr PESEL.  Jest to kolejna „edycja” walki o życie nienarodzonych, wszystkie wcześniej złożone podpisy przed 1 września muszą zostać ponowione, gdyż nie zostały przyjęte przez Sejm, nie są ważne też podpisy złożone  przez internet.  Do Sejmu listy z podpisami  muszą trafić w listopadzie.

 

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );