Wstęp do Mszy św.: W centrum radosnego świętowania niedzieli jest zmartwychwstały Chrystus, obecny dla nas w Eucharystii. Źródłem radości jest nadzieja naszego zmartwychwstania, o której zapewnia nas św. Paweł. Trzeba jednak czuwać, aby nie przegapić przyjścia Chrystusa. Boża mądrość, która jest wspaniała i niewiędnąca, podpowiada, aby zawsze czuwać, jak roztropne panny oczekujące na przybycie oblubieńca. Uczestnictwo w Eucharystii napełnia nas doświadczeniem Bożej mądrości oraz uczy czuwania i gotowości na spotkanie z przychodzącym Chrystusem.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast po Mszy św. będzie zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 2. Zapraszam dzisiaj na różaniec za zmarłych zalecanych na godz.15.15. 
 3. Od jutra do środy włącznie kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach nagłych proszę o zwrócenie się do ks. Seniora Henryka Jersza. 
 4. Dzieci i młodzież kochającą śpiew zapraszamy w czwartek na 17.00 dosalki, gdzie odbędzie się próba scholi. Chcemy później śpiewem włączyć się w Mszę szkolną. Po Mszy szkolnej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. 
 5. Zapraszamy dzieci na Mszę szkolną w czwartek. 15 minut przed Mszą w salce będą ćwiczone piosenki, które będą później wykorzystane w liturgii. 
 6. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po wieczornej Mszy św. zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na krótkie spotkanie. 
 7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie ma potrzeby archidiecezji. 
 8. Na tegoroczną Biesiadę Barbórkową zapisy przyjmują: p.Andrzej Szega, p.Ryszard Osmański, p.Franciszek Kołodziej. Tegoroczna składka to 45 zł. Ilość miejsc ograniczona, zapisy trwają do 25.11.br. 
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. 
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Kryspina

– piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

– sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dz. i męcz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2018 rok. Kalendarz zawiera zdjęcia naszego kościoła i otoczenia, dlatego stanowi swego rodzaju album. Warto by kalendarz znalazł się w każdym naszym domu oraz w domach naszych krewnych i znajomych. Cena kalendarza wynosi  10 złotych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.

 

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );