Wstęp do Mszy św.: Po przejściu ziemskiej pielgrzymki Bóg będzie nas sądził z wykorzystania darów. On oczekuje od nas twórczego podzielenia się tym, co od Niego otrzymaliśmy. Są to zdolności, szanse i miejsca, w które są dla nas sposobnością do czynienia dobro. Nie jest zły ten, kto ma mało, ale ten, kto niczym się nie dzieli. Nasze obdarowanie jest zawsze wyjątkowe, jedyne, właściwe danemu człowiekowi. Oznacza to, że w ewangelicznej logice nie ma miejsca na porównywanie się i rywalizację.

 

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Muzyki Kościelnej. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.

 

 1. Zapraszam dzisiaj na nieszpory na godz.15.30.

 

 1. W poniedziałek po porannej Mszy św. spotkanie grupy „Wieczernik”.

 

 1. We wtorek po porannej Mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego.

 

 1. Wszystkie dzieci i młodzież kochającą śpiew zapraszamy w czwartek na 17.00 dosalki, gdzie odbędzie się próba scholi. Chcemy później śpiewem włączyć się w Mszę szkolną.

 

 1. Zapraszamy dzieci na Mszę szkolną w czwartek. 15 minut przed Mszą w salce będą ćwiczone piosenki, które będą później wykorzystane w liturgii.

 

 1. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie ma potrzeby naszej parafii.

 

 1. Jeszcze do najbliższej soboty na tegoroczną Biesiadę Barbórkową zapisy przyjmują: p.Andrzej Szega, p.Ryszard Osmański, p.Franciszek Kołodziej. Tegoroczna składka to 45 zł. Ilość miejsc ograniczona.

 

 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

 

 1. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

– wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP

– środa – wspomnienie św. Cecyli, dz. i męcz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2018 rok. Kalendarz zawiera zdjęcia naszego kościoła i otoczenia, dlatego stanowi swego rodzaju album. Warto by kalendarz znalazł się w każdym naszym domu oraz w domach naszych krewnych i znajomych. Cena kalendarza wynosi  10 złotych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.
the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );