Wstęp: Zarówno wybranie Izraela spośród innych narodów, jak i powołanie dwunastu Apostołów – to przykłady Bożych darów, na które człowiek sam nigdy nie jest w stanie sobie zasłużyć. To darmowe działanie Boga, wypływające z Jego nieskończonej miłości do człowieka, w pełni ukazuje Paweł Apostoł, mówiąc, że “Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami”. Każdy z nas ma dziś szczególną okazję do podziękowania Bogu za otrzymaną łaskę wiary i za dar zbawienia.

 

  1. W liturgii obchodzimy dzisiaj XI Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest potrzeby parafii.
  2. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przez swe zaangażowanie i żywe uczestnictwo dali świadectwo swej wiary, szczególne podziękowania kieruję do tych, którzy przygotowali ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała.
  3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie ustępującej Rady Parafialnej.
  4. We wtorek po porannej Mszy św. spotkanie grupy „Wieczernik”, a po wieczornej Mszy św. spotkanie popielgrzymkowe.
  5. W najbliższy czwartek o godz. 9.00 masz św. na zakończenie Roku Szkolnego
  6. W sobotę zapraszamy na festyn parafialny, który rozpocznie się o godzinie 15. W programie między innymi wspólne biesiadowanie, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji. Gwiazdą wieczoru są Kasia i Claudia Chwołka. Podczas festynu parafialnego będą organizowane warsztaty gospel. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy interesują się taką muzyką. Zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych do śpiewania. Prosimy, jak wubiegłych latach o upieczenie ciast, które można będzie przynosić tego dnia do salki od godziny 9.00. Serdecznie zapraszamy.
  7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławienie pojazdów
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do Małego Gościa dołączona jest płyta z utworami zespołu „Arka Noego”
  9. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Romualda, opata

– środa – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.

– piątek – uroczystość NSPJ

– sobota – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

the_post_navigation( array( 'next_text' => ' ' . '' . __( 'Next post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title' . __( '>>', 'twentyfifteen' ) . '', 'prev_text' => ' ' . '' . __( 'Previous post:', 'twentyfifteen' ) . ' ' . '%title', ) );