Ministranci

Ministranci to ta z niewielu grup parafialnych, która może sobie pozwolić na tak bliskie uczestnictwo w Eucharystii. Poprzez swoją posługę przy ołtarzu mamy okazję bardziej doświadczać obecności Boga. Oczywiście sama bliskość nie wystarczy, dlatego mamy również swoją formację duchową z akcentem właśnie na liturgię. W pierwszych latach posługi ministranci głównie pełnią funkcję pomocniczą przy ołtarzu. Z czasem ich zaangażowanie jest coraz większe i w pewnym momencie stają się przedstawicielami wszystkich wiernych, gdy po kursie lektora czy kantora śpiewają psalm lub czytają lekcje.
Oprócz spotkań formacyjnych, spędzamy też czas grając w piłkarzyki czy ping-pong. Jeśli mamy na to ochotę, to jest też możliwość pójścia na szkolne boisko, by pograć w piłkę.
Jako wspólnota uczestniczymy w takich wydarzeniach jak Dekanalny Turniej Piłki Nożnej czy pielgrzymka na rozpoczęcie i zakończenie roku formacyjnego. Jeździmy też na wspaniałe wycieczki rowerowe z naszym księdzem opiekunem, który jest pasjonatem jazdy na rowerze. Obecnie jest nas 25 ministrantów, w tym 3 animatorów. Fajnie byłoby, gdybyś dołączył do naszej paczki. Czekamy na Ciebie w każdą sobotę o 8:00 w górnych salkach.

Mateusz Słupik

Menu