Ministranci

Ministranci to ta z niewielu grup parafialnych, która może sobie pozwolić na tak bliskie uczestnictwo w Eucharystii. Poprzez swoją posługę przy ołtarzu mamy okazję bardziej doświadczać obecności Boga. Oczywiście sama bliskość nie wystarczy, dlatego mamy również swoją formację duchową z akcentem właśnie na liturgię. W pierwszych latach posługi ministranci głównie pełnią funkcję pomocniczą przy ołtarzu. Z czasem ich zaangażowanie jest coraz większe i w pewnym momencie stają się przedstawicielami wszystkich wiernych, gdy po kursie lektora czy kantora śpiewają psalm lub czytają lekcje.
Oprócz spotkań formacyjnych, spędzamy też czas grając w piłkarzyki czy ping-pong. Jeśli mamy na to ochotę, to jest też możliwość pójścia na szkolne boisko, by pograć w piłkę.

Jako wspólnota uczestniczymy w takich wydarzeniach jak Dekanalny Turniej Piłki Nożnej czy pielgrzymka na rozpoczęcie i zakończenie roku formacyjnego. Jeździmy też na wspaniałe wycieczki rowerowe z naszym księdzem opiekunem, który jest pasjonatem jazdy na rowerze. Obecnie jest nas 25 ministrantów, w tym 3 animatorów. Fajnie byłoby, gdybyś dołączył do naszej paczki. Czekamy na Ciebie w każdą sobotę o 8:00 w górnych salkach.

Mateusz Słupik

Trzecie miejsce na archidiecezjalnym turnieju ministranckim

Ministranci z naszej parafii po zdobyciu pierwszego miejsca w rozgrywkach dekanalnych w piłce nożnej w listopadzie zeszłego roku awansowali do rozgrywek archidiecezjalnych.

4 lutego chłopcy w składzie: Dominik Saternus, Karol Sadowski, Adam Słupik, Jakub Musioł, Błażej Grygiel, Karol Babik oraz Gabriel Szczyrba wzięli udział w rozgrywkach na etapie archidiecezjalnym. Pierwszy mecz drużyna z Kłodnicy wygrała 10:0, drugi 3:1, przechodząc tym samym do fazy pucharowej turnieju. W półfinałach nasi ministranci przegrali z drużyną z Orzesza.

Mimo początkowej porażki 2:0, która na początku drugiej połowy meczu zmieniła się w wynik 3:1, nie poddali się, a walczyli jeszcze zacieklej. Tworzyli piękne akcje, bronili dzielnie bramki i zmienili wynik z porażki w wynik 5:5 dla drużyny z Kłodnicy w regulaminowym czasie gry. O wyniku meczu zdecydowały rzuty karne, które dały drużynie z Kłodnicy zwycięstwo nad ministrantami z parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach 5:5 i 2:1 w rzutach karnych oraz trzecie miejsce w całej archidiecezji. Mecz o trzecie miejsce był nazwany przez sędziego najlepszym meczem turnieju, ze względu na zmianę prowadzenia, wyrównanie, jakość konstruowanych akcji, a także zaciekłość zawodników obu drużyn, aby wygrać.

Mimo iż drużyna z Kłodnicy nie wygrała całego turnieju, ministranci z naszej parafii zajęli trzecie miejsce i grali bardzo dobrze. Nasza parafia może być dumna, że mamy takich ministrantów.

Ważne, że grają zespołowo, co istotne jest również podczas służby.

Wojciech Pogorzałek

Menu