I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Deklaracje abstynenckie można wpisać do księgi trzeźwościowej w zakrystii. Kolekta dzisiejsza to tzw. Jałmużna postna.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15; w piątek o 17 nabożeństwo Drogi krzyżowej. Oba nabożeństwa transmitowane będą w internecie.
 3. We wtorek o godz. 20 adoracja uwielbieniowa.
 4. W czwartek o 17 cicha adoracja, o 17.30 nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci. Nabożeństwo transmitowane będzie w internecie.
 5. W przyszłą niedzielę dodatkowa zbiórka przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.
 6. Od czwartku do niedzieli odbędą się rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Piotr Brząkalik, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach, felietonista Radia eM i TVP3 Katowice. Temat rekolekcji: „Powroty synów marnotrawnych” na motywach obrazu Rembrandta „Powrót syna marnotrawnego”. Nauki ogólne podczas mszy św.: w czwartek o godz. 7 i 18 (nauka wprowadzająca), w piątek o godz. 7 i 18 (temat: Młodszy syn), w sobotę o godz. 7 i 16 (temat: Starszy syn), wszystkich niedzielnych (temat: Ojciec). Wszystkie msze św. z naukami ogólnymi będą transmitowane w internecie. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele rekolekcyjne.
 7. Jezus także umarł za Twoje grzechy. On wziął je na siebie. Możesz to poczuć, przeżyć przybijając gwóźdź, gwoździe do krzyża, który ustawiliśmy na placu kościelnym. Przyjdź w dzień albo nocą, przybij, pomódl się, porozmawiaj. Oddaj swój grzech Jezusowi!
 8. Jednym z uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Możesz uczynić to przez cały Wielki Post wspierając dwa dzieła: ośrodek przygotowujący młodzież do życia zawodowego, prowadzony przez ks. Justina Ngo’o Mbita w Kamerunie oraz zakup protezy dla dziecka Ecksonna Biwole również z Kamerunu. Więcej o tych projektach opowie w naszym kościele w trzecią niedzielę Wielkiego Postu ks. Wojciech Grzywocz, który przez ponad trzydzieści lat pracował w tym afrykańskim państwie. W tyle kościoła zostanie wystawiona specjalna skarbona, można również dokonywać wpłat na konto parafialne z dopiskiem „jałmużna postna”.
 9. Jeśli reżim sanitarny zostanie złagodzony w drugiej połowie marca zorganizujemy nocą miniekstremalną Drogę krzyżową. Trasa będzie prowadzić do odnowionego krzyża w lesie panewnickim.
 10. W naszym kościele na nabożeństwach może przebywać jednocześnie 25 osób. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy msze św. o godz. 10 i 11.30 w niedziele, w tygodniu wieczorne w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, poranne w środy i soboty.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W następną niedzielę będzie dostępny nowy numer Znaku Krzyża, znajdziemy w nim, wśród wielu innych ciekawych tekstów, niepublikowane dotąd informacje dot. historii Kłodnicy. Zachęcamy do nabywania i czytania!
Menu