II Niedziela Wielkiego Postu

  1. W dzisiejszą niedzielę kończymy nasze parafialne rekolekcje. Bardzo dziękujemy ks. Piotrowi Brząkalikowi za ich poprowadzenie. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na spłatę nowej posadzki w koŚciele w Szopienicach, gdzie proboszczem jest ks. Rekolekcjonista. Przed kościołem dodatkowa zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.15, nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o 17.00. Formularze na zalecki wyłożone są z tyłu kościoła.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannej mszy św. Zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego.
  4. W czwartek o 17 cicha adoracja, o 17.30 nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci.
  5. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie w kościele rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi ks. Wojciech Grzywocz, który przez ponad 30 lat pracował w Kamerunie. Będzie m. in. mówił o dwóch projektach – ośrodku przygotowującym młodzież do życia zawodowego, prowadzonym przez ks. Justina Ngo’o Mbita oraz zakupie protezy dla dziecka Ecksonna Biwole w tym afrykańskim kraju. Dzieła te możemy wesprzeć jako jałmużna postna przez cały czas Wielkiego Postu. W tyle kościoła została wystawiona specjalna skarbona, można również dokonywać wpłat na konto parafialne z dopiskiem „jałmużna postna”.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalna przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
  8. W naszym kościele na nabożeństwach może przebywać jednocześnie 25 osób. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy msze św. o godz. 7.30, 10 i 11.30 w niedziele, w tygodniu wieczorne w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, poranne w środy i soboty.
  9. Przychodnia Rejonowa przy ul. Makuszyńskiego w Halembie informuje o zwiększonej kadrze lekarskiej i zaprasza do osobistych wizyt albo teleporad.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Znaku Krzyża, w którym znajdziemy wśród wielu ciekawych tekstów niepublikowane dotąd informacje dot. historii Kłodnicy. Zachęcamy do nabywania i czytania!
Menu