OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela 01.01.2023

  1. Obchodzimy w dzisiejszą niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. O 15.30 nieszpory kolędowe. Kolekta jest specjalna przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
  2. W czwartek o godz. 20 w Domu Przyjęć „Omegaw Kochłowicach Parafialny Bal Charytatywny. Prosimy o uiszczenie opłaty.
  3. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana także Uroczystością Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta przeznaczona będzie na misje. Podczas mszy św. o godz. 11.30 Kolędnicy Misyjni pokażą swoje przedstawienie. Po mszy św. o godz. 11.30 rozdamy nagrody za uczestnictwo w tegorocznych roratach. O godz. 17 kolędowanie z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. O godz. 17 Oaza Dzieci Bożych zaprasza na jasełka.
  5. Odwiedziny kolędowe od poniedziałku do środy rozpoczynamy o godz. 16, w Uroczystość Trzech Króli od godz. 14. Od poniedziałku do środy nie będzie mszy św. wieczornych. W przyszłą niedzielę od godz. 14 kolęda dodatkowa, można zgłaszać się w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  6. W przedsionku kościoła zbieramy świece oraz resztki świec, które zostaną przetopione i wysłane na Ukrainę.
  7. U Proboszcza można nabyć bilety na Jasełka Tradycyjnew Teatrze w Cieszynie na 14 i 18 stycznia.
  8. U Proboszcza można otrzymać darmowe wejściówki na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Gospel Z miłościw Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu w czwartek 5 stycznia.
  9. Nasza parafia organizuje w dniach od 30 czerwca do 9 lipca przyszłego roku wyjazd pielgrzymkowy pt.: Skarby Rzymu i smaki Toskanii. W programie m.in. Wenecja, Lukka, Piza, San Gimignano, rejon Chianti, Rzym, Florencja. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej parafii i facebooku. Zapisy od poniedziałku 2. stycznia. Przy zapisie należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres, dane kontaktowe.
  10. Zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary, które będzie odbywać się w naszej parafii przez 10 kolejnych wtorków począwszy od 31. stycznia. Zakończenie modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego nad każdym uczestnikiem we wtorek 11 kwietnia. W ramach każdego wieczoru: tematyczna konferencja wygłaszana przez osoby duchowne lub świeckie, spotkanie w grupach, adoracja i zadanie domowe. Na Seminarium mogą zapisywać się osoby pełnoletnie. Zapisy u Proboszcza albo przez specjalny moduł na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności.

Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, wiek oraz dane do kontaktu. Konferencje i adoracje będą dostępne także dla osób, które nie będą uczestniczyć w Seminarium.

Od stycznia Gość Niedzielny kosztuje 10zł, a Mały Gość 7zł.

Menu