OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Odpust Parafialny 17.09.2023

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową w naszej parafii ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jakuba Kanię, który jest tegorocznym sumistą i kaznodzieją odpustowym. O godz. 15.30 nieszpory odpustowe. Na trawie przy probostwie zostały ustawione darmowe atrakcje dla dzieci: euro-bungee, tor przeszkód i dmuchana zjeżdżalnia.
 2. Aby uzyskać odpust zupełny należy spełnić następujące warunki: brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.
 3. Spotkanie rodziców dzieci z klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w poniedziałek 18 września o godz. 18.30 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.
 4. We wtorek po mszy wieczornej zapraszamy na Akademię Biblijną. Spotkania Akademii będą odbywać się raz w miesiącu w trzeci wtorek. W jej trakcie będziemy uczyć się czytania w sposób pogłębiony Pisma św. Dla chętnych po spotkaniach grupy dzielenia się Słowem Bożym. Do Akademii można dołączyć podczas każdego spotkania.
 5. We wtorek,19 września o godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Różańcowej na Halembie adoracja pielgrzymkowa.
 6. W czwartek po mszy św. porannej spotkanie odpowiedzialnych za Żywy Różaniec.
 7. W czwartek o 17 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18 msza św. szkolna.
 8. W czwartek o godz. 18.45 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 9. W piątek 22 września do godz. 10.30 na parkingu przed kościołem zbiórka elektrośmieci.
 10. Zachęcamy do czytania czytań oraz śpiewania psalmów w czasie mszy św. Można wpisywać się na konkretną mszę św. w panelu, który można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności/Posługa Lektorów.
 11. Zapraszamy do udziału w konferencji Ku trzeźwości Narodu wezwani do działania. Odpowiedzialność Kościołaorganizowanej przez stowarzyszenie DIAKONIA Ruchu Światło-Życie, która odbędzie się w Parafii św. Michała Archanioła w Katowicach 29.09.2023. Więcej informacji i formularz do zapisów na stronie na Facebooku.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Za tydzień ukaże się pierwszy po wakacjach numer Znaku Krzyża, w którym przeczytamy sprawozdanie ze spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej, relację z pielgrzymki do Włoch oraz inne ciekawe teksty. Zachęcamy do nabywania i czytania!
Menu